Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóápolás-mosás otthon! Ti...

Autóápolás-mosás otthon! Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Ti, hogy csináljátok otthon?

Meg milyen eszközöket, szereket használtok?


2013. ápr. 20. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam túlbonyolítani. Egy vödör forró víz, rongy, kefe, aztán hajrá. Mivel garázsunk nincs, úgyis csak az első esőig tart.

Belül a kárpitot porszívózom, a műszerfalat meg műszerfalápolóval áttörlöm. A végén az ablakokat kívül-belül ablaktisztítóval lemosom.


Egyre hatékonyabban megy, most már egy óra alatt majdnem végezni tudok mindennel. Kb. havonta csinálom meg :)

2013. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről befelé haladva:

-hígított bogároldóval és egy ki kézi permetezővel körbefújom az autót.

-utána slaggal ezt leöblítem

-Karcher magasnyomásúval lemosom a tetőt aztán vizes autó samponos kefével lemosom

-ezt leöblítem így végig megyek lefele körbe

-aztán felniket kívül belül mosogatószivaccsal lemosom

-mikroszálas törlőkendővel letörlöm az egész kasznit utána másikkal a felniket.

Aztán jön a belseje:

-porszívózás

-törölgetés

-műanyagápolás műszerfalápolóval

-szélvédőpucolás kívül-belül

-lökhárító, díszléc, tükör ápolás lökhárítóápolóval

-gumiápolás gumiápolóval.


Ja és közben válaszolni a sok okos kérdésre: "már megint takarítod? Szép lesz? Szép legyen..."


Tömören ennyi. Ez kb 3,5-4 óra minden hétvégén. Utálom ha retkes az autóm :) Jó szórakozást.

2013. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Slaggal fellocsolom az egész autót, ez után autómosó kefével elkezdem fentről lefelé mosni az autót, közben folyatom a vizet a felületre. Ezután az utastérben összeszedem a szemetet (parkoló cédulák, zsebkendő...), majd kiporszívózom. Ezután a ablaktisztítóval és ronggyal megpucolom az üvegeket, ezután pedig áttörlöm vizes ruhával a műszerfalat.
2013. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először előkészítek mindent, a (darth) vödört, a mosószert, vizet, slagot. Aztán szólok az asszonynak. Amikor kijön, mondom neki, vetkőzzön bikinire. Ő meg bikinire vetkőzik. Majd fogom a levetett rongyait és lemosom vele az autót.0
2013. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először belül rendberakom (porszívózás, ha nagyon koszosak a szőnyegek mosószeres vízbe beáztatom, kis kefélés, majd magasnyomásúval kiöblítem, műszerfal ápoló, ablaktisztítás belülről, ajtó közök lemosása, motorteret is át szoktam törölgetni)


Kívülrő bevizezem, mosószeresvíz, csak szivaccsal mosom! Rovaroldózok ha kell, magasnyomásúval leöblítem, "nedves törlővel" át törölgetem, attól cseppmentesen szárad. Aztán jöhetnek a könnyűfém felnik.

2013. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!