Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi benzinpénzt tudna...

Mennyi benzinpénzt tudna fizetni a munkahelyem, úgy, hogy az neki ne kerüljön semmibe?

Figyelt kérdés

Van ilyen lehetőség, hogy a munkahelyem fizeti a benzinem, vagy legalább egy részét, és utána leírja az adóból, vagy valami ilyesmi? Oda-vissza 120 km-t autózok naponta.

(Remélem érthető a kérdés, nem nagyon vagyok otthon a témában)



2013. ápr. 25. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen lehetőség, természetbeni juttatásnak vennék, és nagyon magas adója lenne.

Bérletnek egy részét lehet adni úgymond "kedvezményesen" - de most már annak is magas az adója.


Jobban járna a munkahelyed, ha ennyivel emelné a fizetésedet.

2013. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ha amúgy a cégnél van céges autó, akkor viszed nekik a számlákat és el tudják számolni. Más kérdés, hogy erre hajlandóak-e.

Sok éve dolgoztam egy cégnél, a saját autómmal jártam dolgozni, kifizették a költségemet, cserébe vinnem kellett számlákat.Kicsit pofátlanul kérték, hogy vigyek a magánutaimhoz tankolt mennyiségekről is (ezen már nyertek is nem keveset), ráadásul 9ft helyett 3ft amortizációt fizettek nekem km-enként (megvolt km alapján, hogy nekem mennyit térítenek).

Ebbe akkor szoktak belemenni a cégvezetők, ha nyerészkedhetnek rajta (ha sokkal nagyobb rajta a hasznuk, mint amit kifizetnek neked).

2013. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 9 ft/km-t fizetnek. Ha busszal járnék, akkor a bérlet 80%-át fizetnék. Hogy a cégnek ez mennyibe kerül, azt nem tudom.
2013. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gomzoli ***** válasza:
Basszus. Németországban 30 cent/km térítés van.
2013. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!