Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Buszsofőrök (vagy más, aki...

Buszsofőrök (vagy más, aki ért hozzá)! Csuklós buszt lehet-e sima D-kategóriás jogsival vezetni, vagy D+E kell hozzá?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet
2013. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
csuklóshoz kell az E
2013. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
61%
Erre nem lehet pontos választ adni. Régen a csuklósra az F kategória alkategóriája kellet, de ezt megszüntették. Most az van nagyjából, hogy cégtől függ. A BKV-nál pl. belső vizsga van, 1 év szóló után lehet rá menni. De pl. Kecskeméten a Volánnál kérik az E kat.-ot. Hol akarsz csuklóst vezetni? Gondolom nem a sajátod, kérdezd meg a céget, hogy ők mit kérnek rá.
2013. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell a csuklóshoz az E, sima D-vel lehet. Szóló busszal kell tanulni meg vizsgázni, de csuklóst lehet vele vezetni.
2013. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A 3. válaszolónak üzenem, hogy nem akarok csuklóst vezetni, meg egyáltalán új jogsit sem (legalábbis most még egy pár évig), a B-kategóriásat is pár hónapja kaptam meg. Csak azért kérdeztem meg, mert érdekelt :) Aztán persze felmerült, hogy esetleg majd valamikor felnőttkoromban, ha nagyon ráérek és lesz rá fölös párszázezrem, akkor esetleg leteszem még ezt is.
2013. máj. 2. 17:57
 6/10 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Valaki lepontozott, de szerintem azért mert félreérthető voltam. Úgy gondoltam, hogy a kategória a D ami kell a csuklóshoz, semmi más, de bizony vannak olyan cégek (pl. Kunság Volán) akik kérik hozzá az E-t. Saját tapasztalat, én is buszvezető vagyok, BKV-s voltam, most Hatvani Volános és elég változó, hogy melyik cég mit kér. Azt hittem a kérdező dolgozni akar csuklóson azért kérdezi.
2013. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
honnan jöttök ti??? naná, hogy kell az E kategória! Most csináltam a buszt mert megyek sofőrnek.
2013. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kocsisja válasza:
30%
Csuklós busz vezetéséhez hivatalosan kell az E kategória. Ez biztos. A héten vizsgáztam D ből, biztos forrásból tudom.
2013. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) És még egyszer, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést.
2013. dec. 16. 19:59
 10/10 anonim válasza:
Én is úgy gondolom, hogy kell hozzá az E kategória hiába nem rendes csatolmány akkor is betörik a "szerelvény" és úgy viselkedik mint egy tandem pót. Nagyobb ívet kell vele fogni illetve meghaladja a 750 kg össztömeget így "nehéznek" minősül.
2016. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!