Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg jobban megéri dízeles...

Tényleg jobban megéri dízeles autót venni mint benzineset? Mennyi a különbség a 2 között anyagilag?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Városban minimum 2-3 liter/100 km. Országúton már elenyészőbb a különbség, de ott is a diesel fogyaszt jobban.
2013. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 4. 11:04
 3/8 Szolovjov ***** válasza:
Hát a Diesel drágább és sokkal több a gond is vele. Elkormolja a turbót, az EGR szelepet, stb. De azt mondom mindig fel kell mérni, hogy mire szeretnéd használni az autódat. Ha leginkább kis távokon használod, akkor azt mondom jobb a dízel, mert a benzinesnek elég jelentős a többletfogyasztása addig míg el nem éri az üzemi hőfokát. De egy 1,2-es kis teljesítményű benzines ugyanúgy beéri 5-6 literrel mint egy dízel.
2013. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Osszetett a dolog, en jobban szeretem valamiert a benzinest, bar mar komolyan gondolkodba estem egy kisebb dizelen, mert foleg varosba jarok, es valoban nagy a hideg benzinmotor tobbletfogyasztasa. Az is igaz h a dizel sokmindenre allergias lehet, viszont a dizel motorok sokkal kesobb kopnak, idotallobbak mint egy benzinmotor, nem veletlen, hogy a buszokat es teherautokat/vontatokat mindig dizelmotorral szerelik. Ebben az is kozre jatszik, hogy bar a benzines jobban ugrik a gazadasra, viszont a dizelnel sokkal nagyobb a nyomatek. Ha van pluszba 1-2 szazezred akkor gazosithatod is a benzines autodat es akkor meg a dizelnel is olcsobban jarsz. Komplikalt a dolog, merd fel magadnak pontosan mire van szukseged es az alapjan valaszd meg :)
2013. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat tényleg hasznosak!!!

:)

2013. máj. 4. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Az üzemi hőfokhoz annyit, hogy lehet, hogy a benzinesnek nagyobb hidegen a többletfogyasztása, de sokkal gyorsabban bemelegszik, pont azért mert a dízel hatékonysága nagyobb, sokkal kevesebb a hőveszteség. Szóval, ha kisebb távokon használnád és szeretnél télen fűtést, akkor inkább benzinest válassz.:) Ezen kívül a dízelnél sokkal nagyobb eséllyel figyel be egy horribilis javítási számla, plusz (szubjektív vélemény) utálom az idétlen kerregésüket, úgyhogy én abszolút benzinpárti vagyok.
2013. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a benzines és a diesel is üzemi hőfokon van akkor is a diesel jelentősen kevesebbet eszik városban. A horribilis javítás meg legtöbbször az újabb dieseleknél van. De ez vonatkozik az új benzinesekre is, mivel már nagyrészük azoknak is turbós. A dieselnél még az adagoló a pénzes, viszont a benzineshez képest a gyujtása olyan egyszerű mint egy faék.

Egy hengerfej probléma mindkét típusnál lehet akár 100 000 forint is.

Az öregebb dieselekbe még egy turbó sem "annyira" drága. Az enyémhez is van 40 000-ért bontottan, beépítési garanciával.

A kerregésről annyit hogy én ifában nőttem fel, nekem ez inkább már muzsika.

ui.: B vectrám van 1.7 td isuzu diesel motorral, városban téln evett 6.5 litert. Ugyanez a keszni benzinessel télen városban minimum 9-10 liter. Kb havi 900 km-t autózom városban, az literre átszámolva 22.5-31.5 megtakarítás. Ha ezt átszámolom forintra (kb egyárban van a két üzemanyag kb 410 forint), akkor spóroltam egy hónap alatt 9225-12915 forintot. De ha sikerül megint hozzájutnom valamelyik kamionostól 300 forintért a gátolajhoz, akkor a havi sporolásom elérheti a 19350 forintot is, ami 1 év alatt 232 200 forint. És az autóra még a kötelezőkön kívül nem költöttem, pedig nálam van 6 éve.☺

Tudom hogy emiatt a sok benzines kolléga le fog pontozni (savanyú a szőlő), de aki nem hiszi az számoljon utána.

Még annyit hogy a hozzászólásom 100%-ban a kérdésre alkotott véleményem, és tudom hogy egy nagy benzines autóknak szebb hangja lehet, meg tud jobb vezetési élményt nyújtani, de a kérdés arra irányul hogy anyagilag melyikkel jövünk ki jobban.

2013. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!!! :)
2013. máj. 7. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!