Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha én kanyarodom egy keresztez...

Ha én kanyarodom egy kereszteződésben balra, és az út amire kanyarodok két sávos (párhuzamos közlekedésre alkalmas) és szemből is kanyarodnak balra (kisívben), akkor meg kell várnom míg a szembe jövő elkanyarodik, vagy mehetek rögtön a belső sávba?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés lényege, hogy ő a külső sávba fog kanyarodni? Vagy meg várjam míg ő kanyarodik a külső sávba és utána kanyarodjak a belsőbe?
2013. máj. 8. 06:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lehet-e bízni ilyenkor. Elvileg csak a külső sávba mehet, így mehetnék nem? Nem sokára lesz forgalmi vizsgám. Ebben tudtok segíteni?
2013. máj. 8. 06:59
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja lehet rossz a megfogalmazás. A velem szembe jövő jobbra kis ívben kanyarodik, hozzám viszonytva balra:)
2013. máj. 8. 07:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, rossz a fogalmazás a kérdésben! Szemből JOBBRA kanyarodnak -kisívben.

Elvileg a szembejövő kanyarodhat először, aztán majd oda kanyarodsz ahova akarsz.

2013. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem egyszerre megyünk? Ő a külsőbe én a belsőbe? Hanem megvárom míg a külsőbe kanyarodik?
2013. máj. 8. 08:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezt úgy mondta az oktatóm, hogy ilyen helyzetben te csak a belsőbe, a szembejövő meg csak a külsőbe sávba mehet. Nem kell megvárni, amíg elmegy.
2013. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó írja helyesen, csak a gyakorlat más. Ha meg törik az autó, akkor lehet vitázni, esetleg pereskedni.

Szóval ahogy írták, te a belsőbe, a másik a külsőbe kanyarodik. Nem kell várni, főleg nem Pesten, mert ledudálják a fejedről az összes hajat. De figyelj arra, hová megy a másik. Ha látod, hogy a belső felé tart, inkább engedd kis lassítással. Vagy legyél határozott, hogy egyértelműen lássa, mi a szándékod.

2013. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz még akartam volna írni: (Ez persze nem azonos az agresszív vezetéssel). Így teljes.

Nekem az oktatóm ezt mondta: Ha csinálsz valamit, határozottan tedd. Ha nem csinálsz semmit, akkor határozottan ne csináld.

2013. máj. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!