Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen régi családi autót...

Milyen régi családi autót ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 20 év körüli,300-400 ezer forint közötti autót!Esetleg megéri régi autót venni?Tényleg rengeteget kell rájuk költeni?
2013. máj. 16. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Astra F Caravan.


Akkor ajánlom, ha otthon elég sok javítást megtudsz csinálni, és nem baj ha esetleg néhány hétvégét csak az autó javításával tudsz eltölteni. Ellenkező esetben nem anyagáron tudod javítgatni hanem annak sokszorosáért, ami azért nem annyira jó. De ha van rendes kereseted akkor még ez sem gond annyira.

2013. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mármint milyen javítást?

Általános javításra gondolsz?Például olajcsere,gyertya csere,stb.?

És még annyit!Hallottam,hogyha régi autót veszek,még akkor is olcsóbban jövök ki,ha kell rá költeni,mint,ha egy újat vennék!Igaz ez?

2013. máj. 16. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez baromság ilyet és ehhez hasonlóakat azok mondanak aki irigyek másokra akik 1-2 éves netán új autót vesznek
2013. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan hibák javítására gondoltam amik a magas futásteljesítmény miatt szinte bármikor bekövetkezhetnek.


A mi kocsink egyszer rokonunknál nem indult (100km-re), és az üzemanyagpumpa fosta össze magát. Kapualjban lett felbakolva és ott cseréltem ki egy bontott pumpára például... Egy fél napunk ráment.

2013. máj. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Syrakusa ***** válasza:

Kérdező,idősebb autóra sürűebben kell költeni,de gondolom ezzel Te is tisztában vagy.

Vegyük példának amit egy új autón egy darabig nagy valószínűséggel nem kell,de egy idősebbnél esélyes.Leg kénzenfekvőbb pl.: legéscsillapító(13-20Eft/db,lengővilla(12-15Eft/db,fék alkatrséz mint fékbetét 5-10Eft stb....(ezek Ford áralk,persze ettől lehet kevesebb de jóval több is).Az,hogy melyiket javasolja az ember attól is függ,hogy mennyit mész havonta?Mire kell az autó?stb..Mert mondjuk ha havi,heti napi szinten jársz hosszu utakon 300-400-600+ km akkor minnél fiatalabbat(2-3 évest)ha normális polgári körülmények közt használod havi átlagban mész 1500 km - t akkor még bőven jó egy idsebb autó is.



"Ez baromság ilyet és ehhez hasonlóakat azok mondanak aki irigyek másokra akik 1-2 éves netán új autót vesznek"


Na ez baromság!Egy idős autó sokkal olcsóbb a javításokkal is mint egy új.Gondolkozz már kicsit válaszoló!Csak ,hogy elkerüljem az okoskodást vedd példának az alábbiakat.

Veszek egy autót 200Eft - ért,évi 100 max 150 -et ráköltök pluszban olyanokra amit egy vadiújra nem kell.....Na most akkor első évben 200 + 150 az 350 ez a második évben 500 harmadikban 650 negyedikben 800 na de itt álljunk is meg!Szóval Nekem a régi autó kerül 800Eft - ba míg akinek jobban megy Neki 2.000.000 Ft + a kötelező szervizek(és akkor a legolcsóbb új autót nézzük de ez leeht 5 - 10 -20 milla is).A 4 évnél azért mondjuk stoppot,mert egy 4 éves autóra már kell költeni,sorra jelentkeznek a hibák ugyanúgy mint a régieknél /főleg a mostani fogyasztásra épülő autóiprban/(talán a korrodálás nem)és amit Én megveszek fékbetetétet mondjuk 5EFt - ért azt egy 4 éves autónál TE minimum megveszed 10-20 EFt - ért.Akkor hogy is van ez?

Persze egy új autó sokkal nagyobb presztízsel rendelkezik,meg lehet szebb is(nem feltétlen)de Nekem nem érne meg ez a dolog 2 - 3 millát a jelenlegi helyzetben.

De ha amint említettem hosszú utakra jársz(Németo.,Olasz o. stb)akkor azért biztosabb ha minnél fiatalab bautót veszel,de Én akkor is maradnék az 1 - 3 éves kategóriánál,mert mondjuk amint kihozod a szalonból máris esett az értéke a kocsinak vagy 20 - 30%-ot is akár......

2013. máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem megyek annyira sokat,napi szinten 20-25 km-t!Néha-néha havonta,kéthavonta megyek fel Pestre,Siófoktól!Mi a véleményetek a Suzuki Swiftekről?(szedán kivitelbe gondolkodok 1.3,esetleg 1.6 motorral)
2013. máj. 17. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!