Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg megbüntethet a rendőr...

Tényleg megbüntethet a rendőr mert lehúzott ablakkal hagytam ott a kocsit?

Figyelt kérdés
[link] lehuzva_hagyta_a_kocsi_ablakat_-_10_ezer_forintra_buntettek/2332596/

2013. máj. 17. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Le vagy maradva, már visszavonta a büntetést a rendőrség. Gondolom az országos felháborodás megtette a hatását...
2013. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csakhogy a cikkben van egy idézet:

„A járművet őrizetlenül hagyni abban az esetben szabad, ha a vezető gondoskodott arról, hogy a jármű önmagától el ne indulhasson, és illetéktelen személy azt el ne indíthassa. Ennek módja lehet a kézifék behúzása, a kerék kiékelése vagy az autó sebességváltó bekapcsolása. Az illetéktelenek személy általi elindítás megakadályozásáról a vezető akkor gondoskodott, ha a jármű ajtaját, ablakait bezárta, a gyújtáskulcsot kivette, a kormányzárat bezárta, vagy bármely más módon az elindítást megakadályozta."


Nem tudom ez honnan van, de nekem ez fura.

2013. máj. 17. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:

És mi van mondjuk egy olyan motorral amin se kormányzár se kivehető gyújtáskulcs?

Azt nem szabad sehol otthagyni lánc meg lakat nélkül?

2013. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fenti idézet az okés, de azzal, hogy behúzod a kézit, sebességbe teszed, kiveszed a gyújtáskulcsot, lezárod a kormányzárat majd bezárod az ajtót, mindent megtettél, hogy az autót illetéktelen el ne indíthassa.

Ha csak annyira hagyod nyitva az ablakot, hogy ne lehessen benyúlni - mert akkor nem tudják kivenni sebességből és kiengedni a kéziféket - addig szabályos vagy szerintem.

Ráadásul az öregnek volt a kocsiban egy kutya, ami miatt nem húzhatta teljesen el az ablakot.


AMúgy is b@xxák meg a rendőrök, ne ilyen piti dolgokkal foglalkozzanak.

2013. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Napkiraly ***** válasza:
a cabrio autókat meg nem szabad leparkolni? Engem próbáltak volna ezért büntetni kiröhögtem volna őket
2013. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erről van szó a kreszben. Csak senki nem törődik vele. Ha meg lopnak a kocsiból a rendőrért sír mindenki, meg ő a hibás hogy nem volt ott:-)


Aki úgy hagyja a kocsiját meg is érdemli. Még jó, hogy a piti kis tolvajok ilyenre szakosodtak!!!

2013. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De a kocsiban volt egy kutya! Ha felhúzza a papi az ablakot akkor a kutyának lefő az agya...
2013. máj. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor tehát ha egy nyitható tetejű kocsit nyitott tetővel, egy hagyományos autót lehúzott ablakkal, egy kisteherautót vagy személygépkocsit nyitott ajtóval/ablakkal (pl. rakodás miatt) hagyunk magára, akkor megbüntethetnek.!?

Ez király.


Sőt, bizonyos esetekben már bemondásra is:

[link]

2013. máj. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!