Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért a kis kerekű robogók...

Miért a kis kerekű robogók terjedtek el?

Figyelt kérdés
Vannak a kis kerekű robogók, jobban kell pörögnie a motornak, hogy ugyanazt a sebességet elérje, mint egy nagyobb kerekű robogónak, ezért talán kicsit nagyobb a fogyasztás, mégis a kis kerekűek terjedtek el jobban. Ami még ennél is praktikusabb az a segédmotoros kerékpár, pl a babetta, suzuki eko, vagy ezeknek a mai változataik (lofty stb), ezekkel is el lehet érni azt a sebességet, ha meg baja van eltekersz. Ilyeneket nagyon ritkán látni, pedig olcsóbbak is, mint egy kis kerekű robogó. Robogóst meg sokat látok, hogy tolják. Régebben is nagyobb kerekű motorok voltak, ezek a kis kerekűek csak a 80-as évek közepétől, végétől kezdték el terjedni.

2013. máj. 25. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mert olcsóbbak.
2013. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert válság van.☺
2013. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A divat változik mindig, így van ez robogóknál is. Egyébként a nem kell a kiskerekűeknek jobban pörögni azonos sebesség eléréséhez, mivel áttételekkel bármi megoldható.

Szerintem a nagykerekű robogók csúnyák, bár ez egyéni vélemény.

2013. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem azert, mert ha minel kisebb a kerek, annal ellenalobb az utakon, es a teleszkop veszi at a terhelest az uthibakon. Egy nagyobb kerek konyebben serul, nyolcas lesz benne es nehez javitani. Igy - kisebb kerek - masszivabb, nem lesz benne nyolcas es a teleszkop veszi at a terhelest. Egy 150kilos robogonal lenyeges hogy masziv legyen a kerek. A regebbi nagykereku robogok sokkal konnyebben voltak. De ahogy fejlodik a technika, no a gep tomege - es szerintem ezert volt szukseg kisebb meretu kerekre.
2013. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!