Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxit rendelnék,4 éves gyerekk...

Taxit rendelnék,4 éves gyerekkel utaznánk. Gyereküléssel minden társaság rendelkezik?

Figyelt kérdés
Taxira lesz szükségünk, ellopták a kocsinkat sajnos, és utaznánk. Rengeteg cucc, plusz egy négy éves leányzó, vasútállomásra lenne fuvar. Ha rendelek taxit, és gyerekülésre is szükség lenne, azt biztosítanak a taxitársaságok?
2013. máj. 25. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérni kell a diszpécsertől rendeléskor!
2013. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

max külön kérésre lehet olyan taxit kérni amiben van gyerekülés ,de szerintem nem nagyon lesz ,mert nem kötelező + sok helyet foglal 1 gyerekülés az autóban és a taxis meg nem fogja magával hordozgatni azt a nagy gyerekülést, mert ha pl kap egy reptéri fuvart akkor kell a hely a csomagoknak + az embereknek 4 ember nem nagyon férne be ha ott lenne a gyerekülés örökké


A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel – testméretéhez igazodóan – biztonságosan rögzíthető;


c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;

2013. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nem azért akarja gyerekülésbe tenni, mert az a szabály, hanem mert biztonságosan akarja szállítani a gyereket.

Amúgy kérni kell a diszpécsertől rendeléskor és lesz gyerekülés.

2013. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És azt a rövid fuvart nem bírná ki a kölyök gyerekülés nélkül?

Ha BKV buszra száll ott is gyerekülésbe teszi és leszíjazza?

2013. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vasútállomásra mentek, tehát lakott terület gondolom, nem nagyon mentek 50 fölött taxival, azért nem tudom miért kell annyira aggódni. Azért egy taxis tud vezetni általában, nem nagyon szoktam őket látni összetörve.

Meg hányan mennek buszon kisgyerekkel, nap mint nap látom, ott sincsen gyerekülésbe a gyerek, sokszor örülnek már az ülőhelynek is.

fél gyerekkoromat apám mellett töltöttem egy ifában, mivel nem szerettem ovodába járni, inkább elmentem vele, anyám is elengedett, nem is ülésen ültem, hanem a motor felett, a ket ülés közt, se öv, se semmi, élek, virulok.

2013. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!