Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos-e egy parkolási bírság...

Jogos-e egy parkolási bírság akkor, ha park. Határzónán másik társaság sms kódját küldöm be?

Figyelt kérdés
A Király utcában parkoltam,a legközelebbi automata számát küldtem be és megbüntettek.Az sms visszaigazolás megjött,tehát egyszer parkoltam és két helyre kell fizetnem?

2012. febr. 22. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

SMS parkolásnál nem számít a zóna ha a drágábban, vagy az ugyanolyan díjszabásúban indítod a parkolást!

Sajnos mostanában gond van az ellenőrző rendszerükkel és ezt tudják is, de a parkolóőr ettől függetlenül pótdíjaz!

:(

Én is így jártam nemrégen!


A bírságcetli alján van a parkolótársaság telefonszáma, azt kell felhívnod: bediktálod a rendszámodat és fogja az ügyintéző látni, hogy volt érvényes parkolásod! Ilyenkor szó nélkül törlik a pótdíjat! (Remélem még nem fizetted be!)

2012. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

mailban reklamáltam,de nem fizettem még be.Most kaptam választ,hogy a bírság jogos,mivel az adott időpontban nem náluk,hanem más társaságnál indítottuk a parkolást.

Gondolom az a másik társaság nem fogja visszaadni a pénzt,most igazán nem tudom,mit csináljak...

2012. febr. 22. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:

A budapesti Király utcáról van szó egyáltalán?

Mert kissé fura a történet!


Igaz a Király utca két zónához tartozik, a körúttól befelé 400 Ft-os, a körút és a Lövölde tér között 240 Ft-os zóna. Ha a 240 Ft-os zónában indítottál parkolást akkor az nem érvényes a drágábbikban, de fordítva igen! A Belső részről nem is látsz ki a "olcsóbb" automatához, el se lehet téveszteni!


Viszont most olvasom, hogy az automata számát küldted be! Hát nem azt kell, hanem a rendszámodat kell elküldeni SMS-ben az órán olvasható telefonszámra.

Így már érthető, hogy nem látnak érvényes parkolást.

2012. febr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

az automatán olvasható számra küldtem az sms-t a saját rendszámommal.Mindig így parkolok Budapeten,itt lakom.

Meg is történt a visszaigazolás rendben,csak a másik társaságtól...

2012. febr. 24. 09:12
 5/6 A kérdező kommentje:
a kérdésben valóban rosszul fogalmaztam.....nem az óra számát küldtem be,hanem arra számra a rendszámot...köszi
2012. febr. 24. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Mégegyszer leírom: SMS parkolásnál nincs egyik vagy másik társaság, egy cég intézi az egészet és a zónák átjárhatóak az olcsóbb felé! Én is napi szinten parkolok SMS-sel Bp-n és néha ha nem látom az órán a számot elindítok pl. egy belvárosi (0501) parkolást. Többször is leellenőriztettem már parkolóőrökkel és simán látják az elindított parkolást ilyenkor is!

Valami nagyon nem stimmel ebben az ügyben!

2012. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!