Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek-e szlovák rendszámo...

Vezethetek-e szlovák rendszámos autót?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, Magyar lakcímmel, Magyarországon van az állandó tartózkodási helyem.

Barátnőm felvidéki. Nekem van jogosítványom (Magyar), neki nincs (semmilyen). Szülei autójával szeretnénk elmenni (Szlovák rendszámos) nyaralni egy hétre Magyarországra.

Ezek fényében, milyen lehetőségeim vannak? Egyáltalán, milyen szabály vonatkozik rám ebben az esetben? Esetleg milyen hivatalos szervet tudok megkérdezni erről?



2013. máj. 25. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vezethetsz, bár meghatalmazás kellene hozzá.

A rendőrök és a NAV csak azokat b@sztatta aki adót csaltak a külföldi rendszámmal - vagyis akiknél feltételezhető -, ha a csajod szüleié a kocsi, szerintem nem esel bele ebe a kategóriába.

Bár ha fekete Q7-ről van szó... :D

2013. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Iratnom kéne minden napra egyet?

Egy csodálatos 90 lovas Xsara Picasso HDI :D

2013. máj. 25. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a forgalmi nem a te neveden van akkor nem szólnak érte, de legyen nálad egy papír hogy ettől a naptól eddig vezetheted ezt az autót, akkor nem szólnak érte.

Ha esetleg megtudod oldani bár hogy ott hogyan megy nem tudom hogy jelentsenek be ideiglenesen egy Szlovák lakcím alá akkor minden további nélkül vezetheted az autót bármikor, mert azzal tudnád igazolni hogy Szlovákiában élsz, akár munkavállalás miatt és nem szólnak az SK-s rendszám miatt.

2013. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!