Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félek a biciklin! Van tanácsod?

Semmi01 kérdése:

Félek a biciklin! Van tanácsod?

Figyelt kérdés
Tudok biciklizni, de állandóan bepánikolok és meg kell állnom 5 percenként. Ha jön egy autó mellettem, ösztönösen megállok és van, hogy annyira rágörcsölök, hogy le is esek róla. Valaki tud segíteni, hogyan küzdjem ezt le? Csak komoly válaszokat, ha kérhetem!

2013. máj. 25. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem először menj csak bicikliúton, aztán ahol kevés autó van.
2013. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás. Ennyi a kulcsa az egésznek.

Hasonlóan vagyok az autóvezetéssel. Jogosítványom van, autóm nincs, nem tanultam meg vezetni, kezelni az egyes helyzeteket. Mikor ritkán autóba ülük, izgulok az elinduláson vagy nehogy balesetet okozzak. De tudom, hogy saját autóval és sok gyakorlással magabiztos leszek én is a kormány mögött. Biciklim van, már gyorsan és magabiztosan közlekedek vele. Bár vannak néha izgalmas helyzetek, de még nem volt belőlük hatalmas gondom.

Vannak autósok akik nem tartanak megfelelő oldaltávolságot előzés közben, de elütni, még csak súrólni sem fog egyikük sem. Felesleges megállnod minden autónál, bízz magadban és az autósokban!

Mi az amin bepánikolsz? Mire gondolsz ilyenkor?

2013. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet.

Én azóta nem ülök biciklire amióta egyszer bepánikoltam, és elcsapott egy autó. Szerencsére nem történt az ég világon semmi bajom, igaz kórházba bevittek azért, de csak kisebb zúzódásaim voltak és ennyi.

Én ezt nem tudtam legyőzni pedig próbáltam hogy egy bicikli úton megyek, aztán egy kihalt utcába, majd úgy hogy én megyek és a bátyám jön mögöttem autóval hogy szokjam, de nem ment, így abba hagytam.

Viszont ha autóval közlekedek egyáltalán nem pánikolok e még e legnagyobb forgalomba sem amikor több sávos úton haladva mellettem mennek el az autók, közvetlen közel és hajtani is kell mint az állat főleg a fővárosban. Érdeke így nem pánikolok be, lehet azért mert 4 kerekű járgány és nem lehet róla leesni, plusz biztonságosabban is ülök, meg ugye jobb a biztonságérzetem egy autóban.

Viszont amikor a barátom akart elvinni motorozni akkor mentünk kb 100 métert és sírva szálltam le a motorról, pedig mögötte ültem, a párom nagyon jó motoros, még kisebb versenyeken is részt vett egy időben, ameddig kedve volt hozzá. Szóval megbízható ember, de akkor is ott totál bepánikoltam. Én valahogy ezektől a két kerekű járgányoktól irtózok.

Szóval ha agyban eldöntöd, a dolgot hogy leküzdöd akkor sikerülhet, de én sajnos erre nem vagyok képes :S

2013. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

nem tudom mi lehet az oka, egyszerűen félek, hogy valakiben, vagy magamban kárt okozok, nem tudom elengedni és lenyugtatni magam. a családban mindenkinek gond nélkül megy, sokunknak van jogsija is, de nekem ez nem megy

2013. máj. 26. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!