Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincs lámpám a biciklin,...

Ha nincs lámpám a biciklin, de láthatósági mellényben vagyok, megbüntet a rendőr, vagy nem nagyon szoktak kötekedni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
megbüntet
2013. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Voli Ben válasza:

Szia! Manapság zero tolerancia van, és a kerékpárosokat is büntetik ha tudják. Nem elég a láthatósági mellény! El kell látni a kerékpárt elől fehér fényű, hátul piros fényű lámpákkal.

Remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy zéró tolerancia van, csak tapasztalatok érdekelnének, hogy ki hogy és mit tapasztalt ezzel kapcsolatban. én hülye nem vettem le a lámpáimat meg a km órát a lidlinél, s mire jöttem ki eltűnt, de imádom bringázni és szeretnék menni de most egy pár hétig nincs pénzem lámpákra.
2013. márc. 18. 19:49
 4/21 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hogy melyik városban vagy. Nálunk volt olyan időszak mikor városi szinten elrendelte a helyi rendőrfőnök a biciklisek fokozott ellenőrzését, ami a végén már gusztustalan szopatásba ment át a tetves gyökér rendőrök részéről akik mikor már a legtöbb biciklin volt világítás, elővették a centi, és megmérték hogy a földtől való távolsága jó-e a lámpának.
2013. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
budapesti vagyok. na ez tényleg gusztustalan amit írtál... persze ha bele akanak kötni valamibe, megtehetik... :(
2013. márc. 18. 20:01
 6/21 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a világítást nézik. Láthatósági mellényért még egyszer nem szóltak.
2013. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
MegbüntetHET, igen. Az, hogy erre mennyire mennek rá, függ attól is, hogy hol biciklizel és sajnos attól is, hogy milyen etnikumú vagy.
2013. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
hát így lámpa nélkül nem mennék rá az útra, csak járda /kerékpárút. és Magyar vagyok, fehér Magyar...:D
2013. márc. 18. 21:48
 9/21 anonim ***** válasza:
Van sok,kresz által előírt kötelező biztonsági felszerelés a bringán is,ami nélkül nem vehetsz részt a forgalomban . Ilyen az első-hátsó lámpa, a hátsó vörös prizma, a kerekekben legalább 1-1 naancs prizma ,de még a hangjelző készülék(csengő) is kötelező felszereltség . Ezek közül ha bármelyik is hiányzik,akkor jogosan büntet meg a rendőr - mindazonáltal nem hallottam még olyan konkrét,hiteles esetről,hogy ilyen miatt büntettek volna
2013. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Büntetnek, és rendszeresen van is rá precedens. A rendőr, ha egy szabályosan közlekedő kerékpárt lát, az ELSŐ amit megnéz rajta, a világítóberendezések megléte/hiánya. Utána jön az összes többi. Ha megállít, és te nem választod az eredménnyel végződő elmenekülést (ez jelenleg Magyarországon büntetési tétel, így nem célszerű választanod), mindenképpen pénzbírság a vége. A kérdés csak az, hogy mennyi. Ha nem vagy ittas, szabályos voltál, minden más felszerelésed megvan, illetve szépen nyugodtan, hirtelen kézmozdulatokat kerülve előadod, hogy sose voltál még büntetve, szánod-bánod hogy nincs lámpád, de nagyon szegény családból származol, illetve épp most mész a boltba lámpát venni pont, csak tök véletlen hogy a bácsik itt voltak, stbstb, akkor lehet, hogy megsimogatják a buksid és azt mondják, hogy jól van öcsi, 2000, és nem láttuk egymást, de legközelebb meg ne lássunk lámpa nélkül! HA szerencséd van. Ha nincs, akkor 5-10k csekkes történet a minimum. Arra készülj, ha BÁRMILYEN felszerelés hiányzik, és sikeres a rendőr általi megállítás, pénzbírság nélkül nem fogod megúszni. Kell a pénz a rendőrségnek, és ha talál valamit, ami nem tiszta, nem fog egy ilyen lehetőséget kihagyni. Másrészt meg igazuk is van. Látni és látszani. Alapvető. Nem drága egy lámpa, egy kerékpár által okozott kár megtérítése viszont igen...
2013. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!