Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyalogosok miért kell ezt...

Gyalogosok miért kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy a gyalogosok lelépnek pedig mögöttem nem jön egy autó sem !

kb 4-5 másodperc mire megállok a zebra előtt. De ha várna 2 másodpercet elhaladnék előtte és kész.


2013. máj. 28. 18:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Mert tisztában van a a jogaival, más meg nem érdekli.

Ilyen világ ez...

2013. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%
Mert elsőbbségük van. Megszoktad, hogy lemondanak róla, mert féltik az életüket, de ezt nem lehet elvárni senkitől.
2013. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
33%
Csak azt nem tudják felfogni hogy a legrosszabb esetben az autód guggol 1-2 évet ő meg megdöglik.
2013. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
"autós guggol"
2013. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
55%
mert legtöbbször fogalmuk sincs arról, hogy mit jelent autót vezetni. mennyivel nehezebb, összetettebb stb. megállni majd újra elindulni a kocsival, mint megtenni egy lépést
2013. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Először is.

Olyan nincs, hogy autós meg gyalogos. Amint megáll az autós a parkolóban, rögtön gyalogos lesz belőle.

Aki bunkó autóval, az gyalog is az lesz, és fordítva.


Sok autós azon is felháborodik, hogy igyekszem előtte átsietni a lámpás zebránál, elvégre neki több idő megállni, meg újra elindulni, mint nekem.

Csak amikor a négysávos út közepén rámpirosodik, és előttem-mögöttem a többi autós elindul, onnantól már ku.rva nehéz élve kijutni a járdára.


A KRESZ már csak ilyen.


Sok esetben van az úgy, hogy az autós úgy van vele, hogy minek álljon meg, várjon a gyalogos.

Régi munkahelyemnél pont ezért szálltam le abban a buszmegállóban, ami távolabb van, mivel még így is gyorsabban beértem, mint ott, ahol négy helyen kellett várni az út szélén, hogy végre átslisszolhassak a zebrán.


Örülj neki, hogy akkor lép le, amikor meg is tudsz állni, nem akkor, amikor jön mögötted egy vadbarom hetvennel, és ha fékezel, belédjön.

2013. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
A probléma az, hogy más autós meg azt mondja, miért várakoztatja? Miért nem szalad át gyorsan és kész? Ezt sohasem lehet tudni... :/
2013. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Lelépni szerintem felelőtlenség, de az igaz, hogy elsőbbségük van. Én amikor külföldre jöttem megdöbbenve tapasztaltam, hogy odamegyek a zebrához és megállnak az autók.
2013. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

időseket és gyerekek mindig átengedem. A ket korcsopot között pedig attól függ mi9lyan napom van vagy vagy.

A "szét se nézek mert úgyis elsőbbségem van és lelépek" általában próbálok úgy megállni hogy a zebra közepén hogy ki kelljen kerülnie.

2013. máj. 28. 19:17
 10/35 anonim ***** válasza:

A tipikus szét se nézek átrohanok takarásból kilépek eset.


Figyelem durva : http://www.youtube.com/watch?v=CwzqrH3Sk1c

2013. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!