Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan és honnan tudnám...

Hogyan és honnan tudnám elsajátítani a kerékpárszerelés alapjait?

Figyelt kérdés

Szégyen gyalázat, de bevallom férfi létemre szerintem még egy defektet sem tudnék orvosolni... láncleszedés, kerékkivétel, stb. Ezen szeretnék változtatni, csak fogalmam sincs, milyen szerszámokra, eszközökre, kellékanyagokra van szükségem, no meg természetesen a tudás. Azt kéne valamilyen formában elsajátítani, de gőzöm sincs, hogyan kezdjek neki :-(


Valaki tudná tanácsot adni?


Köszönöm szépen.


2009. okt. 6. 02:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Kellene elsősorban egy alapvető technikai érzék - ami minden normális férfiban meg kell hogy legyen. Na már most ha ez nincs meg nincs értelme tanulni, mert ilyen dolgoknál sokszor rögtönözni kell, illetve fantáziát és gyakorlatot kihasználva lehet csak továbbhaladni. Egy átlagos férfinak nem kell tanulnia, milyen szerszámot kell használni alapvető technikai megoldáshoz. Ránéz a megoldandó dologra és dönt. Persze nem gondolok itt egy NATO által kódolt titkos feldrítőrakéta önindítója kicserélésére, de valóban nagyon alapvető és egyszerű technikai feladatok megoldására. Általában azért férfi a férfi.
2009. okt. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Manapság már az is baj, hogy nincs kitől fiatal korban "ellesni" a fortélyok alapját. Lassan már mester nincs is, mindenki üzletember akar lenni. Igen, csak a baj ott kezdődik, hogy mobiltelefonnal a kezedben nem javítod meg a biciklit!
2009. okt. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na most ha te laikus ember létedre, sőt RÁNÉZÉSRE is kapásból vágod azt, hogy mi az a niplikulcs, monoblok szerszám, láncbontó, akkor neked rég a NASA-nál a helyed... és üzletember sem akarok lenni, mindössze, annyi volt a kérdésem, hogy mit hogyan merre... ehelyett most itt kapok mindenféle kiosztást. Nem a konyhai csap megjavítására gondoltam, mert azzal semmi bajom, sem a villannyal, tehát van nekem technikai, műszaki érzékem, de ez egy új terület, és nem egy kerékpártúra alkalmával szeretnék kísérletezni a nem létező szerszámaimmal. Ennyi. Ebben valaki lenne szíves és tudna segíteni??? Köszönöm.
2009. okt. 6. 06:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok neked mondani, hogy amikor kisebb koromban mindennap bicikliztem engem is érdekelt ez a dolog. De aztán senki se mutogatta meg, így hát amikor valami elromlott rendszerint saját magam próbálkoztam meg a szerelésével. Ha nem sikerült vittem ismerőshöz aki jobban értett hozzá és megfigyeltem hogyan csinálja. Persze csak alapdolgokat, defektes kerék foltozása pl. Tehát inkább tapasztalat útján lehet ezt megtanulni de akkor is csak az alapokat. Ha nem ment vittem szerelőhöz. Régóta kerékpározol?
2009. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hát most ezt így nehéz lenne elmagyarázni.Szerintem kezd az alapokkal pl defekt javítás gumi csere.Majd jöhet a többi.Senki se az anyja hasában tanulta meg!!!Én is így kezdtem azt se tudtam hogy hogy kell leszedni a kereket. Megtanultam mindent ami kell sőt többet is majd már azt vettem észre hogy a biciklimet és a kocsimat saját magam javítom.

DE ha végkép nem tudod hogy kell akkor inkább haverral ismerőssel szerel akiről tudod hogy valamit ért a szereléshez!

2009. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ez a könyv segíthet: Kerékpár szerlés javítás, karbantartás:

*****

jelszó: wasinger



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

adj nekem kettő darab franciakulcsot

egy imbuszkulcskészletet

Egy küllőhúzót

és egy monoblokkleszedőt.

És mindent megmutatok...

(najó, a fogaskerék leszedéséhez láncos kulcs, meg fogaskerékleszedő kell:))

De mivel a bringa nem egy atomtengeralattjáró ezekkel a szerszámokkal simán meg tudsz csinálni mindent.

2009. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem apám mutatta meg hogy kell defektet javítani.

Ezenkívül még tudok fékbetétet, bovdent, láncot cserélni.

Szerintem kérj meg egy ismerőst hogy mutassa meg.

2009. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt kezdődnek az alapok:

[link]

Nézd meg a kapcsolódó videók alatti részt is!

Itt is van egy csomó videó a témában:

[link]


Valahol még láttam ilyeneket, majd írok, ha megtaláltam!

2009. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. okt. 6. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!