Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bicaj miért tördeli a golyós...

Bicaj miért tördeli a golyós kosarakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám:hogy van egy sima MTB-m,aminek a középső agya a hajtókar tengelye is egy teljesen átlagos szerkezet.Már többször is össze raktam rendesen új golyós kosarakkal,vastagon bezsírozva,jó zsírral.De egy idő után mindíg szétrágja a golyós kosarakat.Mikor összerakom,nem kotyog,könnyen jár.viszont egy idő után(100-150km)mindíg el kezd kotyogni(nem vissza lazul leellenőríztem)!Ekkor elkezdek midíg utána húzni és mivel egyre durvábban és gyakrabban kotyog,gyakran húzok utánna.aminek a vége az lessz,hogy bedarálja a golyós kosarakat!Mikor újra szétszedem,a zsír benne van,csak a golyós kosarak mennek szét.Próbáltam már másik tengellyel is de ugyanez a végeredmény.Mit csinálok rosszul??Esetleg az megoldás lehetne,hogy golyóskosár helyett sima golyókkal raknám össze?Néztem,elméletileg kivitelezhető.Vagy mit csinálhatnék vele hogy tartós legyen?Napi 30km-t használom átlagba a bicajt,így fontos lenne,hogy ne kelljen havonta szétborítani.


2013. máj. 31. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
vegyél bele monoblokkot, azzal nem lesz ilyen problémád
2013. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig kosár nélkül rakom össze, mert jobban eloszlik a terhelés, mert több golyót tudsz belerakni
2013. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a csapágyház jó lenne akkor akárhogy megszoríthatnád nem szabadna a kosárnak megrongálódnia(az más dolog hogy az egész szorulna)

A probléma szerintem az lehet hogy el vannak kopva a csapágyházak.

2013. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!