Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lett a vége annak az...

Mi lett a vége annak az ügynek amit egy waberers-es sofőr indított ellene az üzemanyag levonások miatt?

Figyelt kérdés
Még a Bors című napilapban is benne volt

#Waberer's #üzemanyag levonás
2013. jún. 15. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki indított ki ellen micsodát?

Nem csoda, hogy szennylapnak hívják a Borsot, ha csak ilyen zagyvaságot lehet kihámozni belőle...

2013. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk..

De normális sofőr nem megy a waberershez!!

Én dolgoztam nálluk.. Mindent levonnak a sofőrtől!! Az izzótól a parkólásig sajátpénzből fizeted. Azt vagy visszatérítik vagy nem.. És mindenre van pedig biztosítás.. csak valahol eltünik a pénz..

2013. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ki indított ki ellen micsodát?

Nem csoda, hogy szennylapnak hívják a Borsot, ha csak ilyen zagyvaságot lehet kihámozni belőle..."


Nem csak a bors hozta le. A lényeg, hogy a legtöbb fuvarozó cégnél van norma, a Waberersnél is. Ha több a fogyasztásod, mint a norma, akkor levonták a fizetésből a túlfogyasztást, viszont ezt nem lehet megtenni. Egy sofőr beperelte a céget, ha nyeri a pert, akkor valószínűleg a többi sofőr is perel vagy létrehoznak egy pertársaságot. Ha "csak" havi 50 000-ret vontak le, az egy sofőrnél még évi több mint fél millió és a cégnél van 3000+ kamion :D


Azóta módosult a munkaszerződésük, ami most már úgy néz ki, hogy alapbér + prémium. Az alapbér valami 160 000 körül van, ha túlfogyasztás van vagy károkozás akkor ugrik a prémium. Régebben úgy hirdetett a Szotyi, hogy nettó 300 000... Szóval most sincsenek jobb helyzetben a sofőrök, csak bezártak egy jogi kiskaput.


Gusztustalan ez az egész magyar fuvarozás.

2013. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez a baj hogy én sem találtam meg azt hogy ki indított el ezt az ügyet mert a neten nem találtam még a cikket se meg.


Én is hasonló cipőben járok mint a waberesek mert nekem is havi 45-50 ezreket vonnak le a fizetésrmből.

És csak azért szeretném tudni hogy mi lett a vége hogy én merjek e a peres útra menni vele vagy sem.

2013. jún. 16. 09:00
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha valaki tud valamit efelől az ügy felöl írja már meg

Előre is köszönöm

2013. jún. 16. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!