Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Ryanair légitársasággal?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy is van az hogy az olcsó , 10kg-s poggyásznál megengedett a 0,7 l folyadék, de azt csak a reptéren vásároltat lehet felvinni, vagy akár otthonról is vihetem azt a mennyiségű folyadékot (pl parfüm, tusfürdő, sampon)? És milyen egyéb dolgokat nem szabad felvinni? Mert én nem igazodtam el az oldalukon a leírásban....

2013. jún. 19. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A folyadek nem legitarsasagfuggo : max 100ml lehet egy flaskaban es osszesen sem haladhatod meg az 1 litert ,ezeket viheted otthonrol is . A ryanair kulonsen odafigyel a kezipoggyasz meretere (sulyt nekem meg sohasem mertek,csak kulso mereteket neztek) . A gepen a wc ingyenes,ezen kivul mindenert fizetsz - en ugy szoktam kijatszani ,hogy ures fel literes flakont viszek at a biztonsagi ellenorzesen es a skycourtben a wc-ben megtoltom vizzel - azt mar felvieheted a gepre .
2013. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. De nem tudod véletlenül hogy olyanért hogy parfüm, sampon mg amiket említettem a leírásban, képesek lennének tőlem elkobozni vagy kipakoltatni ? (mert ősintén nem lenne kedvem odaadni nekik a jó drága kis parfümöt)
2013. jún. 19. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Tök normálisan leírta az első válaszoló, de akkor én is:


Folyamat valahogy így néz ki, amit el kéne végezzél:


A kérdéses tárgy folyadék??

Nem. Akkor ha nem szúró-vágó stb. nagy valószínűséggel viheted.

Igen, folyadék. Mekkora edényben van?

100ml-nél kisebb: viheted

100ml-nél nagyobb: hagyd otthon vagy rakd a feladandóba (ha lesz olyanod), mert különben kuka.


Ezt mindenre végignézed amit vinni akarsz.

Végén összegyűlik pár darab max. 100ml-es edénykéd, benne valami folyadékkal. Megszámolod hány edénykéd van. Ha 10-nél több akkor szelektálsz, hogy csak 10 maradjon. Ezeket viheted a gépre.



Ez alapján simán el tudod dönteni mit lehet és mit nem. Ne kérdezd meg külön mindenre, hogy mehet-e vagy sem. Ha folyadék, akkor leírtuk mi a szabály.


Tudd, hogy a krémek, zselék és minden ilyesmi már folyadéknak számít. Ezeket is számold bele a 10 dologba. Amelyek ugye egyenként nem lehetnek 100ml-nél nagyobb tartályban. Ha maximálisan kihasználod a méreteket (és ehhez van is megfelelő méretű edényed 10db) akkor maximálisan 10x100ml azaz 1 liter folyadékot tudsz felvinni a gépre. A valóságban ennél kevesebbet, mert úgyse lesz az összes krémed, parfümöd éppen 100ml mindegyik. Ami nagyobb, azt el se vidd, mert kuka, akkor is ha csak 20ml van benne.

2013. jún. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" parfüm, sampon mg amiket említettem a leírásban, képesek lennének tőlem elkobozni vagy kipakoltatni "


Ja igen. Ha már pakoltatás. A saját érdekedben: az ellenőrzésnél minden folyadékot, a 100ml alattit is pakold ki. Mert a gép bejelez, ha átvilágításnál folyadékot talál és utána nem te fogod szétszedni óvatosan azt a táskát, hanem a biztonsági ember fogja darabokra kapni, mindent kiszedve belőle.

A 100ml alatti, engedélyezett mennyiségeket szemrevételezéssel fogják ellenőrizni. De itt fontos, hogy ezek a cuccok egy simítózáras szabvány zacskóban legyenek. Ilyet a reptéren is kapsz az újságosnál talán. Ha nincs zacskó, akkor a 100ml alatti folyadékok is kuka! Tehát pl. a parfümöd is. De kérlek ne kérdezd meg külön-külön mert minden folyadék egységes elbírálásban részesül!

2013. jún. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!