Kezdőoldal » Utazás » Európa » 14 éves gyermekem utazna a...

14 éves gyermekem utazna a Ryanair légitársasággal külföldre. Milyen kérést/kérvényt kell indítani a légitársaság felé, hogy utazhasson egy vele rokoni kapcsolatban nem álló kísérővel?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem az, hogy egy kísérővel utazhat e két 16 éven aluli gyermek?
2013. máj. 24. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
gyermekem 12 éves múlt mikor egyedül utazott Svájcba ... nem kellett kísérő ... tisztázd a Ryanair-el, hogy náluk meddig kell ... egyébként meg nem kell rokonnak lenni
2013. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nem kell rokonnak lenni, csak felnőtt kísérőnek.


De engem is érdekelne, hogy kell-e valamilyen papír vagy bármi, mert az enyémek nyáron utaznának vissza a suliba, és valószínűleg nem én vagy az apja tudnánk velük menni.

2013. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
megismétlem: 12 év felett nem kellett kísérő
2013. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az lett volna az első lépés, hogy a Ryanair-rel próbálom tisztázni, de nem lehetséges, mivel elérhetetlenek! Egy darab 90-es számot találtam, próbáltam hívni már nagyon sokszor, de a szám nem elérhető. Hívtam a budapest airportot és ott ugyanezt a 90-es számot tudták csak megadni. Szóval semmi válasz.
2013. máj. 24. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Ryanair felé nem kell semmilyen kérvény, az a lényeg, hogy 16 éven aluli (akár több is természetesen), csak felnőtt kísérővel utazhat.


Bár nem kötelező, de ajánlott egy hozzájáruló nyilatkozatot írni a gyerek külföldre utazásához, de ez sem a légitársaságnak kell. Erről itt olvashatsz részletesen: [link]

2013. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3: 16 év a korhatár, nem 12.
2013. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nemáááá:


Most konkrétan a Ryanair légitársaságról van szó, náluk nem lehet kísérő nélkül utazni 16 év alatt. Van ahol megengedik, itt nem.

2013. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a kísérő 18 év feletti legyen. Mi is így utaztunk tavaly, fel is hívtuk ez ügybe a Ryanairt és ez mondták. 15 éves volt a húgom és a barátnője is és én vittem őket. A biztonság kedvéért mi szülői nyilatkozatot is irtunk, angol és magyar nyelven is. Egyébként sehol nem nézték, hogy kivel van és hogy milyen kapcsolatban áll az illetővel.
2013. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kísérő egy steward/ess is lehet vagy akár a légitársaság más alkalmazottja, aki felveszi a gyereket a kapu előtt és leadja a reptéren megérkezéskor.


Amúgy 16 év a korhatár a Ryanairnél.

2013. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!