Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Abban az esetben ha félmeztele...

Kareszatya kérdése:

Abban az esetben ha félmeztelenül pl városban gyalogszerrel közlekedik valaki megbüntetheti e a rendőr közszemérem vagy egyéb sértés miatt?

Figyelt kérdés
Sőt hallottam olyat h azért is büntettek mert a saját autójában félmeztelen vezetett valaki! :/

2013. jún. 25. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő az illető akkor valószínű. Ha faszi akkor nemigen foglalkoznak vele.
2013. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
természetesen férfire gondoltam!
2013. jún. 25. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Az a te bajod. Én inkább nőre gondolok ha a félmeztelen szót hallom.☺
2013. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én meg a kérdést illetően gondoltam a férfiakra! ne fárassz!!! -_-
2013. jún. 25. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy teljesen tisztában a fogalmakkal, a közszemérem sértés teljesen más:


Btk. 272. § Aki a szexuális áruk forgalmazásával kapcsolatos előírásokat súlyosan megszegi, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Elkövetési tárgy[szerkesztés]

A bűncselekmény elkövetési tárgya a szexuális áru.

Elkövetési magatartás[szerkesztés]

A közszemérem megsértésének elkövetési magatartása a szexuális áru forgalmazásával kapcsolatos előírások súlyos megszegése. Ilyen lehet:

szexuális áru zárt csomagolás nélküli forgalomba hozatala,

szexuális áru 18. életévét be nem töltött személy részére történő értékesítése, kölcsönzése,

szexuális áru közszemlére tétele,

szexuális árut értékesítő üzlet működtetése meg nem engedett helyen.

A bűncselekmény alanya[szerkesztés]

Bárki lehet, aki kereskedelmi tevékenységet folytat. Kereskedelmi tevékenység alatt értjük a rendszeres haszonszerzésre törekvést.

Szabálysértési esete[szerkesztés]

Aki szexuális árut mások számára észlelhető módon közterületen vagy kirakatban elhelyez, illetőleg a szexuális áru forgalmazására vonatkozó előírásokat egyéb módon megszegi, pénzbírsággal sújtható.

2013. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze az se mindegy, hogy alulról, vagy felülről félig meztelen valaki!

:D


Ha a félmeztelen ember megbotránkozást kelt másokban, akkor garázdaság miatt lehet eljárást indítani ellene!


De ezzel az erővel az összes nyaralóhelyen fel lehetne jelenteni majdnem minden férfit, hiszen azokon a helyeken nyáron, szinte mindenki félmeztelenül jár-kel, a nők meg gyakran fürdőruhában!


A rendőr nem "büntet". Autóban félmeztelenül? Szerintem egyáltalán nem tilos. Motoron még eltudom képzelni, mert elvileg kell a zárt ruházat...

2013. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Akkor egy kis erdekesseg: Szerb szomszedok megbirsagoltak egy jo baratomat azert mert Mezitlab vezetett :)
2013. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!