Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A polgármesteri hivatalt...

A polgármesteri hivatalt miért tanácsházának hívják sokan?

Figyelt kérdés

Mitől tanácsháza az?


Gyakran hallom , hogy "megyek a tanácsra " "be kell mennek a tanácsházára"



2013. júl. 2. 16:19
 1/4 anonim válasza:
100%
Mert a rendszerváltás előtt úgy hívták. (Szerintem)
2013. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerváltás előtt nem önkormányzat, hanem községi vagy városi tanács irányította a települések életét. Ennek székhelye a tanácsházán volt és a tanácselnök vezette. Mivel az önkormányzatok néha még most is a régi tanácsépületben vannak és akad olyan hely, ahol az egykori tanácselnök a polgármester, ezért - főleg az idősebb generációk körében - megmaradt ez az elnevezés.
2013. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is regrol maradt meg ez a kifejezes.Tanacs Haza, tehat ahova tanacsert fordulhatnak az emberek az ugyeik intezesehez.Regen ugy tudom tobb falura jutott egy orvos,egy ugyved stb,szoval gondolom a Tanacson igazitotzak el oket,mit hol kell intezni,kihez forduljanak stb.Meg persze mas tanacsokert is a Tanacshoz fordultak,pl melyik szomszednak van igaza vitas helyzetekben stb.
2013. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-2 írta a tutit, a 3. nagyon téved!


A Tanácsköztársasághoz van köze, nem a jó tanácshoz! Az elnevezést mint sokmindent abban az időben a szovjetektől vettük át. Ott a "választott népképviseletek" a szovjetek gyakorolták a hatalmat. (Cовет= tanács) Így aztán nálunk is a tanácselnök ült a községi tanács élén a tanácsházában!

2013. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!