Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A "B" kategóriás jogosítvány...

Cs kedvelok kérdése:

A "B" kategóriás jogosítvány és az elsősegély vizsga miként zajlik?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy most rekom a "b" jogsit, és kresszből nem sokára vizsgázok, de az elsősegély vizsga az hogy fog zajlani, ha valaki leírná lépésről lépésre, azt köszönném!
2013. júl. 8. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi elmentünk a helyi vöröskereszthez, vártunk fél napot (kb. ezren kaptak aznapra időpontot), hármasával mentünk be (kb. érkezési sorrendben), kihúztunk egy tételt/kérdést (szóbeli és gyakorlati részből állt). Elmondtuk a szóbelit, aztán szemléltettük a gyakorlatit. Ott helyben jegyzőkönyvezték, és ki is állították róla az igazolást, amivel mehettem az okmányirodába.
2013. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


És még annyit, hogy gyakorlatban hogy kell ezt szemléltetni?


úgy valahogy, hogy lefekszik az ember aki a beteget szimulája vagy egy baba és szólni kell neki hangosan hogy "uram jól van? mi történt?" meg ilyesmi?

meg kb meddig tart az egész?

2013. júl. 8. 21:22
 3/5 anonim válasza:

Hát nem éppen... Lesz egy betanult duma... Nekem ez volt: Észlelem a balesetet, megállok, kiteszem a vészindexet, elakadásjelző háromszöget. Felmérem a terepet, mennyire veszélyes. Megkezdem a sérültek kimentését, előtte hívom a mentőket.

Valamint lesz 3 órád ami 2-3 órás lesz (attól függ hányan vagytok). Utána kell vizsgázni.: Bemész a vöröskereszthez a vizsgaidőpontkor, húzol egy tételt, gondolkozol rajta addig, amíg sorra nem kerülsz. Utána pedig vagy újraélesztessz és bemutatod a stabil oldalfektetést (ez utóbbit nekem nem kellett). Ha ez megvan kihívnak, mondd el a tételt.

2013. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 marczi96 válasza:

A tanfolyam elvégzése után adnak egy időpontot a vöröskeresztnél, hogy mikor vizsgázhatsz. A vizsgán be kell mutatni a stabil oldalfekvést egy másik vizsgázón (vagy egy másik emberen), utána a babán kell bemutatni az újraélesztést (ezek elvileg mindenkinek kötelezőek), ezek után kell húzni egy tételt (ha jól emlékszem 75 van összesen), a tételben lesz írva egy baleset és neked el kell mondanod hogy abban a helyzetben mit és hogyan csinálnál.

Ha megfelel nekik akkor ott helyben megírják a papírokat, nyomsz egy aláírást és kész is. (legalábbis nekem ez volt) :)

2013. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem először az elsősegély volt meg. Volt két oktatás,először elméleti,aztán gyakorlati. Majd meg kell egy szöveget tanulni,amit el kell mondani a vizsgán. Aztán ha megvan a két oktatás bemész és adnak egy időpontot plusz a csekket,amit be kell fizetned. Odamész,odaadod a csekket, biztosan sokan lesznek ,ne ijedj meg,elég szapora. Nálunk kettesével hívták be az embereket , de max 5percet voltak bent. Amikor láttam ,hogy mindenki örül,amikor kijön már nem izgultam annyira :D egy lánnyal mentünk be,akivel az oktatáson találkoztunk.Először odaadtuk azt hiszem a személyinket ,meg lakcímkártyát. Aztán odamentünk a babához, a lány elkezdte az újraélesztést, ekkor szólt a vizsgabiztos ,hogy mit csinál??? Kiderült,hogy aki tartotta az oktatást úgy tanította meg,ahogy már nagyon régóta nem tanítják ,kb 5éve... :D :S Megmutatta,hogy a helyes ,csinált két be fúvást, aztán átadta nekem. Nyomtam párat, be fúvást tőlem nem is kért. Leültünk,kihúztuk a tételeket a lány elmondta, kicsit beforgatta a vb,de csak meg lett neki. Nekem kb egy mondatot kellett mondanom,vagy még annyit sem. Megcsinálták a papírt és jöhettünk el :) De ez teljesen vb függő sajnos,nekünk az oktató elmondta,hogy ne is törjünk le,ha megbukunk,hiszen az államnak ebből rengeteg pénz folyik be,ezért szeretnek buktatni....
2013. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!