Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki lát értelmet a többsávo...

Valaki lát értelmet a többsávos körforgalomban?

Figyelt kérdés
Volt már szerencsém párhoz, de inkább egy túlbonyolított valaminek tartom. Legalábbis azokat amikben én voltam. Annak látom értelmét ha az adott körforgalom sokkal nagyobb, például egy egész háztömböt ölel körbe, de egy kicsinél inkább hátrányosnak érzem.

2013. júl. 10. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
A körforgalom a közúti közlekedés legjobb találmánya, csak tudni kell használni. Ha jól használja mindenki dinamikusan lehet haladni a kereszteződésben, 0% a baleset lehetősége, nem kell áram hozzá. Aki nem tudja használni most leszavazhat.
2013. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát most őszintén szólva, én a többsávos körforgalomtól rosszul vagyok. Nem tudom Magyarországon mennyi van, de szerintem (velem együtt) a sofőrök jókora hányada nem tudja használni, mivel nincsenek hozzászokva. Én beismerem, béna vagyok hozzá és nem látom át.
2013. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Pedig annyira egyszerűek. :) Simán a KRESZ szabályait kell alkalmazni bennük amit pedig akinek jogsija van az tud. Elvileg... ;)


En Angliában vezetek és itt iszonyat sok körforgalom van. 3,4 akar 5 sávosok is, és iszonyat egyszerűek.

2013. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Van értelme, ezek szerint még nem láttál olyan sok körforgalmat mégsem.

Az elsővel egyetértek, a legnagyobb találmány a közlekedésben! A hollandoknál, angoloknál úgynevezett fogyósávos körforgalmak vannak, amik nem egyszer 3, vagy több sávosak. Így nem kell a behajtás előtt egy sávba terelni az autókat, hanem megfelelő táblázás esetén zökkenőmentesen haladhat a több sáv forgalma.

De léteznek olyan körforgalmak is, amilyeneket szeretnél. A svédeknél, hollandoknál több száz méter sugarú körforgalmak vannak az autópálya fel-lehajtóknál. Az angoloknál is vannak ilyenek, nem egyszer lámpás irányítással kombinálva.

2013. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó ötlet lenne, csak keményen kellene büntetni a belső sávból jobbra kanyarodókat. Ugyanis ez a legveszélyesebb szituáció! Előtte ugyanis ki kellene húzódni a külső sávba.

A spirál (jelzőlámpás) és a turbó meg eleve meghatározza a sávhasználatodat!

2013. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a problémám amit az utolsó írt. Vásárhelyen voltam többsávos körforgalomban, és aminek nem látom értemét az az hogy bemenjek a belső sávba, és 40 méter múlva soroljak ki a külsőbe és onnan kanyarodjak. Egy nagyobb átmérőjű körforgónál még ok, de egy ilyen kicsinél csak sávváltásból áll az egész.
2013. júl. 10. 21:05
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Jó dolog a körforgalom, a kétsávos még jobb, nagyobb forgalmat tud lebonyolítani adott idő alatt.

Csak egy dolog nincs meg hozzá, a tudás és a közlekedési kultúra. Amikor először jártam ilyenben, akkor esett le kicsit lassabban, hogy hogy is működik, de olyan jól fel van festve, ki van táblázva, hogy az egyértelmű szerintem még egy óvodásnak is.

2013. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A belső sávba való bemenésnek van értelme, mert az a köralak miatt jóval rövidebb, így könnyen megelőzhetőek a külső sávban haladók, csak észnél kell lenni, és rögtön kifelé sorolni, és folyamatosan a tükrtöt figyelni, meg hátranézni a holttérbe, nehogy elsodorjunk valakit!

Olvastam szaklapban, hogy 7-szer balesetveszélyesebb a 2 sávos körforgalom, mint az egysávos.

Szerintem nem kellene annyi helyen erőltetni, sok helyen elég az egysávos is.

2013. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Jó ötlet lenne, csak keményen kellene büntetni a belső sávból jobbra kanyarodókat. Ugyanis ez a legveszélyesebb szituáció! Előtte ugyanis ki kellene húzódni a külső sávba. "


A probléma olyankor lép fel, amikor a többsávos körforgalmat használni nem tudó a külső sávon három kört megtesz. Olyankor ugyanis nem lehet tőle kihúzódni. Mert ő ugyan nem megy bele a belsőbe... Ha csak annyit megtennének a kedves autóstársak, hogy a külső sávot csak és kizárólaga belépéshez képesti legelső kijárathoz használnák, akkor nem lenne ebből balesetveszélyes helyzet.

2013. júl. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én se szeretem. Eddig csak 1 ilyennel volt dolgom, de azt is nehezen tanultam meg. Félek, ha megkapom a jogsim és a 47-es M43 találkozásánál hogy fogok átsuhanni 50-60-nal.


De ez még hagyján. A legjobb találmány Szegeden van ahol 3 sávos és lámpákkal felszerelt körforgalom van.

2013. júl. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!