Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárosokra milyen jogszabá...

Kerékpárosokra milyen jogszabály vonatkozik enyhén ittas kerékpározással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hallottam, hogy enyhén ittasan lehet kerékpározni, de nem főúton és amennyiben nem okozok veszélyhelyzetet nem vagyok büntethető. Ez mennyire igaz? Hogy szól pontosan a jogszabály ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 17. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal bevezették a zéró toleranciát kerékpárra is, de nincs hozzá forrásom, csak mintha a rádióban mondták volna korábban.
2013. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Amado atya ***** válasza:
Ma reggel csak úgy fél füllel hallottam a rádióban, hogy ittas kerékpározás esetén 30-60000 Ft bírság is kiszabható.
2013. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régen kerékpárosokra nem vonatkozott jogszabály ittas állapot esetén, de pár éve sajnos ezt is bevezették! :( Úgy tudom, zéró tolerancia, tehát ha csak egy minimális pia is van benned, nem ülhetsz fel, csak tolhatod, akkor nem büntetnek!
2013. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bajer ***** válasza:
Tolni sem szabad ittasan! Pár éve Fehérváron kerékpár tolása ittas állapotban vétségért 30 000-re bírságoltak egy csövit. Nem a hírekben volt hanem rokonom mondta, akinek kliense a csövi.
2013. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csövi volt, akkor nem hiszem, hogy (csak) a kerékpár tolása miatt volt gubi! :D
2013. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!