Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Három évre ittas vezetésért...

Gerivi kérdése:

Három évre ittas vezetésért elvették a jogsim. Pénzbírságot kifizettem, az eltiltás is lejárt. Utánképzés van vissza. Milyen büntetésre számíthatok, ha az autó papírjai rendben vannak, szabálysértést nem követek el és zéró az alkohol szintem is?

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A 63/2012 kormány rendelet szerint helyszínen 45000, feljelentés alapján 90000 Ft a bírság!

[link]

A 3. melléklet 5. pontja szerint

2013. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Még nem hallottam olyasmit, hogy valakit azért büntettek volna, mert nem követett el semmi szabálysértést és minden papír rendben volt. Inkább az ellenkezőjéért szoktak. Szóval mi a kérdés?
2013. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alex Fly:


Írta, hogy még nem csinálta meg az utánképzést, tehát jelenleg nincs érvényes jogsija. Más gond nincs...

2013. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
@Harkonnen: nekem sincs jogsim, mégsem büntetnek. tudomásom szerint a jogosítvány hiánya nem bűncselekmény; nagyon sokan elvannak anélkül is. Az csak akkor kell, ha gépjárművet vezetsz -márpedig a kérdező ilyet nem tesz, hiszen írja is, hogy szabálysértést nem követ el (amibe beletartozna a jogosítvány nélküli vezetés is). Ellenkező esetben semmiféle büntetés nem járhat a jogsi hiányáért...
2013. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!