Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » S. O. s.! Közeledik a b....

Gabriella79 kérdése:

S. O. s.! Közeledik a b. kategóriás forgalmi vizsgám! Bepánikoltam. úgy érzem semmit sem tudok! Van esetleg valakinek valamilyen javaslata hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
higgadj le és vegyél pár plusz órát
2013. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi.már vettem...de valahogy ez nem akar nekem menni!!
2013. júl. 19. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Akkor ne csináld, nem való neked. Ne veszélyeztess másokat.
2013. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem evvel van a gond!és soha nem veszélyeztetnék senkit!de azért köszi a választ!
2013. júl. 19. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
De akkor mi nem megy?
2013. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra mikro még csak gyakoroltatok oktatóddal, akkor sem volt semmi gond gondolom, a vizsga sem lesz más, ugyanazt kell tenned mint az oktatóddal, csak ülni fognak még az autóban +ban.
2013. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ami eddig jó volt,már az se megy.úgy érzem hatalmas nagy bukás lesz.de nem szabad feladnom,mert még van egy kis időm!addig gyakorlom még,mert muszály!csak az a gond,h legjobban attól tartok,hogy a vizsgán,a v.b ha beszól nekem vmit...na onnantól gáz lesz!
2013. júl. 19. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is higgy magadban, ez a legfontosabb!

Én amíg tanultam vezetni, mindig úgy éreztem, hogy nekem elsőre is meg lehet, mert szerintem sosem voltam annyira rossz és nem is csináltam hülyeségeket. Az utolsó órámon, a vizsga előtti nap minden önbizalmamat elveszítettem, mert nagyon sokat bénáztam, elfelejtettem váltani, nem indexeltem, saroktolatásnál felmentem a padkára stb.

A könnyeimmel küszködtem és volt egy napom összeszedni magam, megnyugodni, átgondolni mindent.


Ráadásul tök váratlanul ért, hogy hamarabb volt a vizsga, mint amikorra kiírtak. Mondjuk így nem volt olyan sok időm idegeskedni. Nekem a v.b. nem volt annyira szimpatikus, ráadásul meg is akart téveszteni, de végül is ez is jól sült el. Bár miután be akart húzni a csőbe, kicsit leblokkoltam és nehezebben ment minden, próbáltam nem mutatni, hogy még feszültebb és idegesebb lettem. Pedig azt hittem, hogy meg is buktam, mert az eset után azt mondta a v.b., hogy menjünk vissza a kiindulási helyre. Összességében nagyon kevés időt vezettem, és azt gondoltam, hogyha ennyi idő után visszaküld a kiindulási helyre, akkor buktam. De nem. :)


Amit tanácsolni tudok: kipihenten menj, próbálj meg előtte lazítani egy kicsit. Amit nekem egy kedves ismerősöm mondott vizsga előtt, és nagyon igaz: ha megbuktatnak valakit, az sem feltétlenül azért van, hogy szívassanak a v.b.-k, hanem azért, hogy még gyakoroljon a tanuló oktatóval. És ez tényleg igaz. Hiszen, ha valaki nagyon bizonytalan, az veszélyt jelenthet a közlekedésben, és hiába ül be mellé egy tapasztalt sofőr a saját autójába, nem fog tudni belenyúlni a vezetésbe, ha baj van. Az oktatónak viszont ott vannak a pedálok, és ha nagyon szükséges, még a kormányba is belenyúlhat.

Ami pedig kimondottan a vizsgára tanácsom, az, hogy rendszeresen figyeld a tükröket is. Az én v.b.-m pl. nagyon figyelte, hogy hányszor nézek bele a tükrökbe. A másik pedig, hogy ne felejts el irányjelzőt használni.


Sok sikert! :)

2013. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-jára mentem át. Nem kell parázni! Gondolj arra, hogy ugyanúgy vezettek az oktatóval mint máskor. A vizsgabiztosról ne vegyél tudomást. Zárj ki minden félelmet és idegességet és csak a vezetésre koncentrálj! Egy kalappal! :)
2013. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!