Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Másodjára buktam meg forgalmi...

Másodjára buktam meg forgalmi vizsgán. Kb.5 perc volt hátra. Hasonló valakinél?

Figyelt kérdés

Kimondhatatlanul rosszul érzem magam emiatt, főként azért, hogy már csak a visszaút volt hátra...

Segítsetek, hogy lehet ezt a szörnyű érzést elviselni? Próbálom mindenféllével nyugtatni magam, hogy vannak ennél sokkal komolyabb problémák, nem dől össze a világ, de ez második bukás után már nem igazán megy.

Az az 5 perc mindig ott motoszkál bennem, hogy csak annyin múlott...

Első alkalommal parkolásnál nem adtam elsőbbséget, most meg a tükör lett a vesztem, hogy súrolta...

És az dühítő még, hogy rendes órákon általában nagyon kis hibáim szoktak lenni, olyan pár hibaponttal le tudnék vizsgázni, ha órán kéne, de ez a stressz, amit a vizsgaszituáció okoz... félek, hogy ezen fog múlni a jogsim...

Segítsetek kérlek, adjatok tanácsokat, aki járt már hasonló cipőben!

Köszi előre is!!



2013. júl. 16. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 5-ször buktam, azóta se tettem PÁV-ot, nem is kezdtem újra.

Utoljára úgy buktam, hogy soha nem vezettem havas úton, de vizsga reggelére szerencsésen esett 10 centi, én pedig körforgalomban megcsúsztam és kifaroltam. Igen, ez is pocsék érzés volt, k**va nagy igazságtalanságnak éreztem, hogy, ha csak 1 órával később kell vizsgáznom, már nem lett volna hó az utakon, mert lejárta a reggeli forgalom. Akkor akár sikerülhetett is volna.

2013. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vizsagdrukkodat próbáld valahogy legyőzni. Amikor mehylzet van, ne azzal törődj, hogy ott van mögötted a v.biztos, kit izgat. Ő nem szól hozzád, max annyit, hogy "jó mehetünk" vagy "vmi megjegyzést, ha pl túl hirtelen váltasz". Úgy csináld a 3. vizsgát, hogy a Te kezedben van a kocsi, és vezetsz. Betartasz minden szabályt és figyelsz mindenre, elsőbségre is, tükörre is.

Hibapontot úgy is fogsz kapni, olyan nincs, hogy vki 100%osan vezet a vizsgán! Sőt..illik is kapni egy hibapontot :)


Próbáld a vizsgán azt felfogni, hogy most vezetsz egy jót, végre nem szól bele senki. Minden előírást betartasz, akk gond nem lehet.


Emléxem én a vizsgán 2 sárga lámpát is bekaptam, átmentem rajta. Már az elsőnél lezártam magamban az ügyet, hogy ma napok jogsit, ettől függetlenül élveztem, hogy vezethetek akk még utoljára. Mikor visszaértünk, mondta a vizsgabiztos, hogy kaptunk 2 sárgát is, és nagyon jól csináltam, hogy kis gázt adtam és átmentem, más egyéb röpültünk volna :)Szóval minden flottul ment és sikerült.

PEdig ha tudnád (még mikor elidultunk), hogy milyen ideges voltam. :) Aztán rájöttem, hogy csak lazán, mindent tudok és minden rendben lesz

2013. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!:)
2013. júl. 16. 16:31
 4/9 flora08 ***** válasza:
Igen, ismerős, a helyzet, én is a visszafele úton buktam meg egyszer. Természetesen egy olyan helyen, ahol az oktatóm elmondása szerint a legtöbben buknak (nem részletezem, hogy miért, mert hosszú lenne :) ) Egy hete vizsgáztam újra, iszonyatosan izgultam indulás előtt. Mit ad az élet, arra (is) mentünk, ahol először megbuktam...Teljesen görcsbe ugrott a gyomrom, mondtam magamban, hogy ilyen nincs, hogy erre kell jönnünk megint, de abban a pillanatban eldöntöttem, hogy most figyelek, és nem fogom megint elkövetni ugyanazt a hibát. És sikerült a vizsgám :) A lényeg az, amit az oktatóm mondott el nekem legalább százszor, hogy nem szabad kapkodni. Nézd a tükröket, és minden manővernél (sávváltás, parkolás, kanyarodás stb.) gondold át, hogy mit akarsz csinálni. Az oktatóm azt is mondta mindig, hogy ha nem gondolkodsz közben, akkor semmi nem fog úgy menni, ahogy Te szeretnéd. A kapkodás okozza a legtöbb gondot. Elhiszem, hogy bánt ez a bukás, de sajnos már nem tudsz változtatni rajta. Ne agyalj rajta, főleg a vizsgán, ott csak az útra figyelj. Egyél-igyál a vizsga előtt, hidd el, az sokat számít, hogy nem éhgyomorra indulsz el :) Indulás előtt csak arra gondolj, hogy tudod a közlekedési szabályokat, és be is tudod tartani őket. Gondolom a parkolásokat is megcsináltad már egy csomószor, úgyhogy most miért ne tudnád? :)Írhatnám neked, hogy "pozitívan kell hozzáállni" de nem teszem, mert ezek így csak üres szavak. Viszont úgy gondolom, hogy a korábbi tanácsaimnak hasznát fogod venni :) Ne add fel, pláne, ha jól megy :) Mikor vizsgázol legközelebb?
2013. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőled, hogy biztatsz, köszönöm a válaszod, és a tanácsaid! :)

Legközelebb valamikor a hó végén vizsgázok, még nincs konkrét időpont, de nyilván majd az utolsó napokban.

Majd gondolj rám!:) És beszámolok, hogy sikerült.

2013. júl. 18. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én elsőre az első 10percben megbuktam mert nem figyeltem eléggé,és ma vizsgáztam 2x,hibanélkülire :)
2013. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 flora08 ***** válasza:
86%
Nincs mit, szurkolok :) Oké, írj majd, hogy ment :) (4. válaszoló)
2013. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsóelőtti neked is gratulálok :)
2013. júl. 19. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyesek vagytok(aki átment),és a kedves kérdező is gondolom,hogy azóta átment!:D Úgyhogy gratulálok!Nekem viszont hétfőn vizsga,és hihetetlenül izgulok.Nagyon ideges,stresszes vagyok.:(

Úgyhogy nem tudom,hogy mi lesz,hogy lesz,de megpróbálom úgy felfogni,hogy talán csak lesz egyszer belőle valami,ha most nem is..

2014. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!