Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A traffipax-ra miért hívják...

A traffipax-ra miért hívják fel a figyelmet?

Figyelt kérdés
ha nem szabad gyorsan menni... biztos van oka... ha előre felhívják a figyelmet.. azon a szakaszon lelassít az autós majd 200 méterrel késöbb meg halálos balesetet okoz gyorshajtása miatt.... akkor kinek tesznek jót azzal hogy elárulják hol van (rejtett) tarffipax...? Nem értem ezt a gondolkodást... elmagyarázná valaki?

2013. júl. 28. 18:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
De ha 10-el mész, akkor mégkisebb az esély a balesetre. Úgyhogy menjél 10-el.
2013. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Ha 10km/h-val megy akkor nem kisebb. Akkor az történik, hogy egy a többiekhez képest jelentősen lassabb jármű kerül ki a közútra, mit meg kell előzni. Ezt sokan még nem belátható útszakaszon is megteszik, sőt lesz aki végigelőzi a lassan haladó mögött kialakuló sort... sokkal nagyobb veszélyforrás, mintha a megengedett sebességgel haladna.


Fáradtan, vezetésre alkalmatlan állapotban meg nem ülünk autóba, és akkor nem alszunk el 30-nál sem :P

2013. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

12-es

Iróniából irtam azt a 10 km/h-t, mert a kedves kérdezőnek már az 50 is túl nagy tempó. Ebben a rohanó világban, mikor a haladás a legfontosabb. Na mindegy is, nem vitázok...

2013. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
a 30nál elalvás csak 1 példa volt a sok közül.. , a 30-at meg nem hasra ütésre találták ki a hozzáértő emberek.
2013. júl. 28. 20:15
 15/26 A kérdező kommentje:
nem a tempón van a hangsúly... hanem hogy hányan halnak meg az utakon... nagy baj lenne ha ez a szám kevesebb lenne? tényleg? ha van mód a megelőzésre? Ti is csak addig gondolkoztok így -tisztelet a kivételnek- amig egy ilyen baleset miatt valakitek meghal... :(
2013. júl. 28. 20:18
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt el kell ismerni hogy vannak értelmetlen 30-as táblák. Útépítés után "ottfelejtették", de a trfisok nem felejtenek el kimenni oda mérni, és sokan azért nem tartják be a korlátozást mert gyakorlatban már nincs értelme. Engem az a 30-as tábla szokott bosszantani ami jogosan vannak kitéve mondjuk egy iskolához, játszótérhez, de egy szájbaba_szott kiegészítőtáblára már nem tellett nekik hogy reggel 7-től este 8-ig. Éjfélkor mi a fa_szomnak kell lelassítani egy játszótérnél 30-ra mikor a kutya se jár arra éjszaka.
2013. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
16os félig meddig egyetértek...
2013. júl. 28. 20:26
 18/26 anonim ***** válasza:

a trafizással nem is lenne gondom, ha olyan helyen lennének kint, ahol tényleg megvan rá az ok. De olyan helyre, ahova csak kitettek egy 30-as táblát(lakotton kívülre természetesen), mert hogy ott az utóbbi 3 évbe talán kétszer kétszer ha voltak kint lapátolni az aszfaltot, de az út jó, tábla kint, trafi kint.

még szerencse hogy villantottak szemből, mert jó 100-as tempóval érkeztem, és a domb jó oldalán álltam meg, de olyannyira, hogy állóra fékeztem az autót, a csomagtartóban minden szétborult, így kb 5 percig csak pakoltam, aztán amikor elindultam, dombon átérve láttam, izgalomba voltak a pénzbeszedők, de szerencsére nem gazdagodtak rajtam.

2013. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem ha valaki elalszik, az nem fogja betartani a 30-as táblát. :)

2013. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
én csak mostanában gondolkoztam el ezen... hogy vajon miért szólnak előre... egyetlen értelmes érvet tudok elfogadni erre... a 9-es válaszoló válaszát
2013. júl. 28. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!