Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha 18 alatt vezetek külföldön...

Ha 18 alatt vezetek külföldön mi a büntetés?

Figyelt kérdés
Magyarországon megszerzett jogosítvánnyal ha 18 alatt vezetek külföldön miféle büntetést kapok érte?
2013. aug. 5. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Külföldön mégis hol?

Indiában, Szudánban,Iránban,vagy esetleg Argentínában????

Az adott ország törvényeitől függ, mi a büntetésed.

2013. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
EU országokra gondoltam szomszédosokra és Horvátország,Olaszország. Ilyenkor nem hiszem hogy olyan büntetés járna mintha nem lenne jogsim szerintem.. Aztán meg ha EU s országba megyek miért nem ismerik el hogy én már megszereztem, ennyit a nagy egységességről.
2013. aug. 5. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egységességgel semmi gond sincsen, külföldi állampolgárnak adott országban csak 18 év felett lehet vezetnie.

Ez azért van, hogy ha valami kárt okozol, vagy akármi történik, akkor közvetlenül rajtad hajthassák be a büntetést vagy éppen ellened járhassanak el, ha bűncselekményről van szó.

Ne kelljen szórakozni, hogy jaj kiskorú, akkor a szülei fizetéséből kell tiltani a dolgokat, stb. 18 év felett saját magáért felelős az ember, nincs kibúvó.

Az adott ország meg a saját határain belül állíthat fel más szabályokat, hiszen a saját állampolgárainak könnyebben utána tud járni, mint egy külföldinek.


Nem értem egyébként ezt a duzzogást, ha kibírtad 17 évig jogsi nálkül, akkor pár hónap mit számít? Vezess az utazás magyar szakaszán, kint meg vegye át más a kormányt, ennyi.

2013. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából Magyarországon is nevetséges, hogy 17 évesen vezethet az ember kocsit, motort 125 ccm3, de pl.: mobiltelefon szerződést nem köthet, nem vehet gyufát és még sorolhatnám. Sztem egy gépjármű vezetése nagyobb felelősséggel jár, mint egy mobiltelefon vagy egy egy csomag gyufa, tehát Magyarországon is 18 éves korhoz kellene kötni a jogosítványt csak, hát ugye Magyarországon mindenki a garázsboltjából vagy az autósiskolából akar megélni.
2013. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!