Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozók számára...

Ausztriában dolgozók számára igényelhető ingázóátalány (Pendelpauschale). Hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ausztriában dolgozók és naponta kijárók. Igényel-e valaki ilyen utazási költséget? Olvastam már 1-2 tényt róla, de érdekelne hogy a gyakorlatban hogy is működik.

Én a munkahelyemtől 90 km-re lakom és naponta járok ki. (Kb. 30 km-t megyek magyar oldalon, 60 km-t kint)

Olvastam hogy nem mindegy az se, hogy ki tudnék-e járni tömegközlekedéssel, vagy sem (kis ingázó/ nagy ingázó), de nem tudom ezt mi alapján kell bebizonyítanom.. Nekem egyértelműen az autó a nyerő, de kérdés érdekli e őket az hogy órákkal a munkakezdés előtt kiérnék a vonattal a 3-szori átszállásról nem is beszélve... Úgy néztem én a nagy ingázó legnagyobb kategóriájába esnék ami közel 3700 Eurót jelentene évente... Ez különben nagyjából fedezi is az autóm üzemanyag költségét plusz az autófutásból adódó kisebb javítási költségeket.

Köszönöm előre is ha valaki tudna ebben egy kis támpontot adni. És nagyon örülnék ha olyas valakik írnának akik ebben benne vannak már és kész tényeket tudnak mondani, mert ha találgatásra lennék kíváncsi akkor megkérdezném a 70 éves nagymamámat :) Köszi!

Stefi



#Ausztria #Ingázó átalány #üzemanyagpénz #ingázóköltség #Pendelpauschale
2013. aug. 7. 10:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!