Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikortól számítok gyalogosnak?

Mikortól számítok gyalogosnak?

Figyelt kérdés
új szabály szerint ha bicikli pedálról le rakom a lerakom a lábam akkor gyalogosnak műnősülök.És azt nem tudom hogy ez mozgásban is érvényesül vagy csak álló helyzetben?

2013. aug. 9. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ebben biztos vagy? Ha motorral megállok a lámpánál s letezsem a lábam még nem vagyok gyalogos. Szerintem kerékpáron sem!
2013. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sinead ***** válasza:
100%
Felülök a bringámra, betekerem 30 km/h sebességre a járdán, és lelógatom közben a lábamat. Gyalogos vagyok? Nem.
2013. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan veszed ezt a dolgot a láblerakásról, ilyen nincs a kreszben.

Amíg a kerékpáron vagy, addig kerékpáros vagy, függetlenül attól, hogy letetted a lábad, vagy nem.

2013. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért nem írja ezt le a kresz konkrétan, mert nem amerikaiak vagyunk, akiknek még azt is feltüntetik egy mikró használati utasításában, hogy fürdetés után ne abban szárítsák a macskát.

Magyar ember tudja azt, hogy meddig kerékpáros.

De ez levezethető a kresz szövegéből is, egy helyen így fogalmaz:

"A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia."

Ha jól megrágod ezt a mondatot, akkor ebből az derül ki, hogy amíg nem szállsz le, addig kerékpáros vagy.

2013. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez pedig biztos...most így tanítják nálunk a kreszórákon
2013. aug. 9. 19:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tanítják. Azt kell nézni hogy a jelenleg hatályos kresz mit ír elő! Nem lehet hogy valamit félreértettél?
2013. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amint tolod a járművet, legyen az bringa, kocsi, motci, akár traktor onnantól gyalogos vagy, nem vezető, sofőr, vagy bringázó...!
2013. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És nem a toláson van a hangúly, hanem hogy kiszálltál, leszálltál a járműből, binyóról...
2013. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Linkelnéd ezt az új szabályt? Mert ez eléggé bullshit szagú.
2013. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát most az elmúlt negyed órában nem találtam meg a pontos definíciót. Nekem ezt mondta az oktató a csigánál a haller utcában. elnézést, ha téves infót adtam.
2013. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!