Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A problémás, kivitelezési...

A problémás, kivitelezési hibás fekvőrendőröket lehet valahol jelenteni? Foglalkozik ezzel valamilyen szerv?

Figyelt kérdés

Bármerre járok az országban, néhány kivétellel olyan fekvőrendőrökkel találkozok, amelyek egyszerűen nincsenek felfestéssel jelölve, beleolvadnak az aszfalt színébe. Mi több, túl magasak, még 10 km/h-al áthaladva is nagyot billen rajtuk az autó. Ha átmegyek rajtuk az adott helyen megengedett 20-30 km/h-al, attól már akár baja is eshet az autónak. Szerintem ez már szándékos károkozás kategória. De még az ilyen hegynyi magas útakadályokkal se lenne semmi bajom, ha legalább mindenhol ki lennének emelve a szokásos figyelemfelkeltő sárga színnel. Mert akkor van idő lelassítani előtte 5 km/h-ra (kb. ennyivel lehet biztonságosan átkelni ezeken a kadzsendzongákon). Egyáltalán, van valami építési szabályozás ezekre a forgalomlassító útakadályokra, amit valószínűleg nem tartanak be? Egyáltalán, gondolkoznak azok, akik ezeket tervezik, vagy kivitelezik, vagy akár ellenőrzik?

A múltkor majdnem átmentem egy kutyán (de akár egy gyerek is lehetett volna), mert a tábla után azt vizslattam, hogy hol a faxban van az a nyomorult fekvőrendőr és hol lassítsak le szinte állóra a csúcstámadási expedíció megkezdéséhez és emiatt nem láttam, hogy elém szalad. Már eleve lassan mentem, de rögtön satuztam, a kutya már így is a kocsi alól szaladt ki. Ha jelölve lett volna az az átkozott hegy, akkor addig is, amíg odacsorgok, nézhettem volna az út szélét is. Vagy csinálják meg ezeket a hegyvonulatokat olyanra, hogy a megengedett sebességgel ugratás nélkül át lehessen hajtani rajtuk. Hogy lehetne rávenni az illetékeseket, hogy vegyék a fáradtságot és legalább sárga csíkokat fessenek a fekvőrendőrökre? Láttam már ugyan próbálkozást, igaz akkor nem hosszában, hanem keresztben festették le, de legalább már látható volt (de mire lefestették, már vagy 100 autónak okozott karter repedést).



2013. aug. 11. 12:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!