Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Astra F-em van. Ha bezárom a...

Astra F-em van. Ha bezárom a slusszkulcsot, hogy tudom kinyitni?

Figyelt kérdés

Még nem fordult elő, de jó lenne tudni.

Köszi.


2013. szept. 5. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pótkulcs?
2013. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Feltételezzük hogy a pótkulcs nincs nálam...

Technikájára volnék kíváncsi. Régen 120-as Skodám volt, azt ki tudtam nyitni. Nyolc éve van meg az Astra, és most szeppentem meg a gondolattól hogy ha egyszer rászorulnék, háát nemigen tudnám hogy mihez kezdjek.

2013. szept. 5. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, többször zártam már ki magam egy B-Corsából (nagyjából egy generáció az F-Astrával, ezeket még nem lehetett "kettőre zárni", hogy a gomb felhúzásával ne lehessen kinyitni).

Egy tetszőleges ajtón felhúzod és kiveszed az üveg alsó szélén a gumicsíkot. Ezután első alkalommal egy erős fényű zseblámpával könnyebb a dolgod, be kell világítani az üveg melletti résen, hogy kb. hol megy le az ajtózár gombtól a fémpálca, és hol van összeakasztva...

Ezután egy tetszőleges, kellően erős fémpálca végére egy kis kampót hajlítasz, meg még középtájra egy enyhe S-kanyart, hogy a kampó kb. a gomb alá kerüljön ha bedugod.

Szóval bevilágítasz, bedugod a fémkampót, és valahol beakasztod a gombot mozgató mechanikába, felhúzod, nyitva az ajtó.

Sürgős esetben fémpálcának az ablaktörlőgumit merevítő acélszalag is megteszi (használtam, amikor járó motorral csaptam be az ajtót lenyomott gombbal)

Maga a művelet kb. fele annyi ideig tart, ameddig ezt begépeltem.

Mivel sokszor fordult elő, meguntam, és minden kulcscsomómra került egy autókulcs. Indítani nem volt alkalmas az immobilizer miatt, de sokszor segített a fenti procedúra elkerülésében.

2013. szept. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy azért írtam, hogy első alkalommal kell a zseblámpa, mert később már rutinból ment, majdhogyn em félkézzel, bekötött szemmel.


Többször előfordult fényes nappal, forgalmas helyeken... Nem tudom mi volt akkor az emberekkel, de mintha hirtelen tele lettek volna a kirakatok érdekes dolgokkal, mindenki azt bámulta... nehogy esetleg tanúskodniuk kelljen egy autólopási ügyben.

2013. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hála és köszönet, pont ilyen választ vártam. Hasonlít a technika a Skodás kinyitáshoz. Menni fog. És tökjó hogy senki nem autótolvajozott le. Még várom...
2013. szept. 6. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azzal egészíteném ki az egyik hozzászólót, hogy már az F astrát is lehet reteszelni, hogy a belső karokkal se nyithasd. Amiben GYÁRI központizár volt, ott vízszintesbe kell fordítani a kulcsot a sofőroldalon, és úgy kihúzni, ekkor a belső pöckökkel se nyitható az ajtó. Egyébként kizárás elleni védelem az opelnél az, hogy nem tudod bezárni pöcökkel a sofőr ajtót. Azaz ha becsukod, felugrik a pöcök. Persze ezt ki tudod játszani úgy, hogy közben húzod a kilincset, és úgy csukod be. Így találták ki a mérnökök, hogy ne zárd ki magd, vagy ha mégis szeretnéd ezzel a tudatos mozdulattal teszed, és akkor talán az is eszedbejut, hogy a kulcsot kivedd.
2013. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!