Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az új TAXI árak mellett...

Az új TAXI árak mellett utazott már valaki Újpestről a Ferihegy reptérre? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Taxistársaságok honlapján olvastam, hogy kétféle elszámolási mód van (idő vagy távolság). Ezt saját magamnak kell a beszálláskor eldöntenem, hogy melyiket választom, vagy az uticél végén a kedvezőbbet számolják?


előre is köszi



2013. szept. 9. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az tök mindegy. Minden esetben figyelned kell rá. Ha azt mondod h idő szerint számoljon, belemegy a dugókba, meg kis utcákba. Ha azt kéred, hogy távolság szerint, akkor elmegy a jó fenébe. Mindenképp lehúz. Az új taxiárak mellett a legjobb, ha megállapodsz a taxissal fix árról, nézd meg TE MAGAD, hogy pontosan honnan indulnál, melyik terminálhoz érkeznél, ez hány km, keress egy taxit és mondj neki egy összeget. Valószínű elfogja fogadni, mivel alig van ezek miatt most már kuncsaft.


Ezekért csinálják a fentebb általam említett lehúzásokat még jobban. Mert bár hiába lett drágább, az üzemanyag költségek is legalább ennyit drágultak, tehát a taxis ugyanott van ebből a szempontból. De ez a lehúzás azelőtt is módi volt... Gyűlölök taxizni, mint a szart, úgy utálom, de mikor szervizben a volt a kocsim, mert várni kellett az alkatrészre, hát addig bizony taxiztam. Csomószor rájuk kellett szólni, hogy merre menjenek, állandóan elakartak kóborolni, hogy többet fizessek. Egyszer a rohadtnak sikerült belevinnie a dugóba h zápulna meg az agya. Pont elfelejtettem ugyanis h ott abban az időben torlódás szokott lenni. Ő tuti h tudta, mivel ugye taxis.

2013. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem tök mindegy, ugyanis a reptéri transzfer az majdnem mindenhol zónánként fix tarifás.
2013. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Taxisoknál semmi sem fix hidd el.
2013. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, akkor amiért téged behúztak, köcsög az összes... :)


Mellesleg hülyeséget írtam, mert szeptember 1-től az új taxis rendelet miatt már nincsenek transzfer zónák, csak a km díj.

2013. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Franc tudja, Újpesten belül honnan indulsz. Alapdíj 450 Ft, km-díj 280 Ft, várakozás 70 Ft/perc, számold k!
2013. szept. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!