Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Haverom vezetheti apám kocsiját?

Haverom vezetheti apám kocsiját?

Figyelt kérdés
Adott egy fiatal csávó (én) aki szeret villogni apja kocsijával. Ugye ha elmegyünk autókázni, közösen tankolunk, így közösen is vezetünk. Ha haverom vezet én természetesen bent ülök a kocsiban, az anyósülésen. Ha megállít a rendőr és megkérdezi haveromat, hogy milyen jogosultsága van autó vezetésére, elegendő az én szóbeli engedélyem?
2013. szept. 17. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a haverodnak van jogsija, és a forgalmi is ott van nálatok, akkor nem lesz probléma. De azért apádnak előtte szólj, hogy vezeti más is a kocsit, nem csak te.


Megjegyzem, nincs szánalmasabb annál, mint hogy valaki olyan kocsival "villog", ami nem is az övé.

2013. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mert - mivel az autó nem a tied, hanem apádé jogilag- szerintem elő leszel véve. Jogsid van neked is és a haverodnak is?


Jogsi nélkül(az érvényesség is feltétel) se te, se ő nem vezethettek...

2013. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jogosítvány természetesen mindkettőnknek van, a forgalmi is ott a kesztyűtartóba és apám is tud róla.


Kedves első! Gondolom, te egyből 25 évesen jöttél a világra, így sosem tudtad átélni a friss jogsi élményét. Megígérem, hogy amint lesz saját kocsim, azzal fogok villogni!

2013. szept. 17. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vezetheti, sokszor mentem én már egyedül is haveromék autójával. Forgalmi, jogsi, biztosítás legyen és kész.
2013. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Toborc ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy mire jó a villogás? Manapság menők születnek nem is egyszerű emberek?...

Amugy kezdjük ott hogy már annak az esély hogy megállítanak is elég kevés... amugymeg családon belül nem szól a rendőr. (gondolom a vezetéknevetek ugyanaz apádé meg tiéd). csak ha haverod vezet és kérdezi h kié akocsi mondjad h a te apádé azt kész.

2013. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 eztsetudtad ***** válasza:
Max megkérdezi hogy kié az autó de semmi extra...nem nagyon tud ezzel okoskodni a rendőr ha nem lennél ott csak a haverod akkor kéne egy kölcsönadási biztos ami biztos de így semmi gond.
2013. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mielőtt megköveztek, leszögezem, hogy a villogás alatt mindössze annyit értek, hogy menni vele ide oda a városban. Ráadásul tulságosan nem menő egy 10 éves, alsókategóriás autó 1.2-es motorral...

2013. szept. 17. 22:20
 8/9 eztsetudtad ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel gond annak idején én is örültem ha leakasztottunk egy kölcsön autót valahonnan...ki ne kérte volna el a szülei autóját.

majd lesz neked is.

2013. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 válaszoló vagyok: az más, én villogáson mást értettem elsőre. :)

Az, hogy elkéritek a kocsit, ide-oda mentek vele, rendben van.

2013. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!