Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell azt kiszámítani,...

Hogy kell azt kiszámítani, hogy mennyibe kerül egy utazás gépkocsival?

Figyelt kérdés
A távolság: 160 km , üzemanyag: gázolaj, Audi A6

2013. szept. 19. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

én így csin:

1,6 x 8 x 420=5376 ft

160 km X az átlagfogyasztás 100km-re X a gázolaj ára

2013. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyit hozzáfűznék az elsőhöz, hogy esetleg kellhet autópálya matrica, és némi amortizációval is kell számolni.
2013. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És az összes a megtett út alatti kopás lemarad! Vedd a szervizköltségeket és oszd le km-re és ehhez add hozzá az üzemanyag költségét. Meg fogsz lepődni.
2013. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Szerinted mi az amortizáció?
2013. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megtett km / 100 * átlagfogyasztás 100 km-en * üzemanyagár + autópályadíj + amortizáció. Autópályán, városban, hegyen, dugóban nagyobb az átlagfogyasztás. Szarabb úton, nagyobb terhelésnél nagyobb az amortizáció.
2013. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy csinálom hogy fejbe.

tudod mennyit fogyaszt az autó 100 on.

azt 2x megszorzod megvan az út. -Elteszed az árát. És annál kicsivel olcsóbban járod meg. :D

Na de vissza is kell jönni!.. Azt is számold hozzá. :D

2013. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sőt.. levezetem neked a logikám.

pl fogyaszt 7 litert, akkor 100km 7 liter. 60 meg majdnem fele. Akkor 3,5. De vegyünk 4 litert az egyszerűség miatt. Annyiból ki kell jönnie. 4 meg 7 az 11L

11 liter x a gázolajár. 450ft kb..

5000. ért tankolok kb.

Én így számolom ki :D

Nagyon precízkedni nincs értelme mert úgyis többet tankolsz bele.

2013. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Veszed az autó árát, a befizetett járulékos költségeket; fogod mindennek az adott útra eső részét, hozzáadod az üzemanyag, az esetleges útdíjak, parkolás stb. összegét, a szervízdíj adott útra kiszámolt értékét és mindehhez a sofőr idejének megfelelő összeget. Kb ez az, amibe neked kerül az utazás. Ezenfelül még megvannak az externális költségek, melyeket nem az autó használója fizet, ami ennek kb. az ötszöröse és az állam/társadalom/tb támogatja vele az autózásodat...
2013. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!