Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek Repülőgép...

Hogyan lehetek Repülőgép pilóta? 13 éves vagyok, msot nyolcadikos. Kell-e menni egy ilyen fajta középiskolába? (Utasszállító repülőgépet szeretnék majd vezetni)

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

elsőnek feküdj rá a nyelvekre, angolra, mert az alap, hogy tökéletesen kell beszélni hozzá.

én úgy tudom, hogy sok magyar Canadában tanul meg utasszálítót vezetni, ott kapják meg a kiképzést.

2013. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, én sem ott tanultam... egyébként keress hasonló kérdésekre, már sok helyen megválaszolták!
2013. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A nyelv 13 évesen már eléggé időszerű, hogy mire oda kerülsz, rutinná csiszolódjon. Az angol mellett jó, ha tudsz használni más nyelvet is, de az angol a nagyon fontos. ”Ilyen” középiskola az országban kb. max. egy-kettő van, nem több, viszont nem kell okvetlenül oda járnod, hogy pilóta lehess. Lehetsz te egy repülős iskola növendéke is függetlenül a gimnáziumtól/középiskolától. Ha majd középiskola után Nyíregyházára jársz, talán egy kicsit olcsóbban jössz ki a végén, de így is úgy is nagyon drága dolog. És ami tény, hogy eszméletlen sok lemondással jár és rengeteget tanulsz majd, kis túlzással szinte életed végéig. Az is eléggé valószínű, hogy mostanság nem ebben az országban válsz utasszállító repülőgép pilótájává. Akit ismerek azok kivétel nélkül külföldön lettek first officer-ek és később kapitányok, nagy részük nem is tervezi, hogy hazajön, mert egész egyszerűen nincs hova. Sok sikert!
2013. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!