Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kaphatok-e úgy törzskönyvet,...

TOMAtm kérdése:

Kaphatok-e úgy törzskönyvet, ha veszek egy forgalomból kivont gépjárművet, amit nem is akarok forgalomba helyezni?

Figyelt kérdés
Tehát csak a régi törzskönyv az adásvételi meg mondjuk az előző tulaj forgalmija van nálam(ami vagy lejárt,vagy kivonatta a gépet).Kifizetem a vagyonszerzési illetéket is,de nekem csak törzskönyv kell.Leadnám a rendszámot is természetesen,szóval a forgalmihoz szükséges biztosítás,műszaki stb. az nekem nem kell.

2013. szept. 19. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy lejárt, vagy kivonatták.


Ebből a szempontból a régen, még a kötelező bontós igazolás előtt végleg kivont autók a legjobbak: megveszed a tulajtól, átíratod, de nem helyezed forgalomba. Ami nincs forgalomban, arra nem kell biztosítás meg egyéb nyalánkságok sem. Valamint a kocsi visszahelyezhető lesz később ha úgy alakulna.

Ha csak lejárt a műszakija (ugye a forgalmi nem jár le, csak a vizsga érvényessége), attól az autó/jármű még forgalomban van, így fizetni is kell utána adót és biztosítást.

Az elmúlt években ugye végleg csak bontási igazolással lehet járművet kivonatni a forgalomból, így azóta csak az ideiglenes kivonás van, ami félévente hercehurcával jár.

Van átmeneti időszakra kivonás is, ez 10 évre szól, de csak muzeális előminősítés birtokában adják ki.


Szóval kevés járható út van.

2013. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem.nem írtam oda,de nem autóról van szó hanem motorról és a nagy teljesítmény miatt - meg mert 4. motor lenne,hobbicélra,versenypályára gyakorolni - nem lesz forgalomba helyezve sohasem.
2013. szept. 19. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha átmenetileg, vagy véglegesen kivont jármű, akkor át se kell íratnod! De ezt észre fogod venni a kilyukasztott forgalmi engedélyről, és a rendszám hiányáról, valamint ezeknek a törzskönyvét is bevonják!


Ha csak ideiglenesen van kivonva, akkor át kell íratnod, és lesz törzskönyve is.

2013. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 19. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!