Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen vezetési technikákat...

Milyen vezetési technikákat ismertek?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi ki milyen vezetési technikát használtok és van e valami veszélyelhárítási technikátok amit be tudnátok vetni szorult helyzetekben??


Esetleges rossz szokások amiket nem tudtok hanyagolni?


-Tudom nehéz kérdés ,sokan nem is fogják érteni és lesz aki még el sem gondolkodott ezen a kérdésen életében.



2013. szept. 25. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én defenzíven vezetek, hagyok magam előtt távolságot, hogy legyen időm reagálni a veszélyhelyzetekre. Menet közben igyekszem beazonositani a potenciális veszélyforrásokat és ennek megfelelően vezetek. (Pl. autópálya leállósávjában álló járműtől vagy megállóban álló busztól nagy oldaltávolságot tartok, beláthatatlan környezetű zebránál lassítok, vagy bringával beláthatatkan hely előtt csengetek,stb.)


Rossz szokásom a népnevelés, amit elsősorban dudálással, másodsorban élőszóban művelek.

2013. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Autó vezetés,iroda vezetés?
2013. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fontos a követési távolság megtartása,mert ha megtartod sok mindenre maradhat még időd. :) Ha valaki előz,hagyd elmenni ne lépj a gázra. Ne higyj az irányjelzőknek.. Utálom a szerencsétlen vánszorgókat,ilyeneket igyekszem minél előbb lehagyni. Kamion mellett nem szabad huzamosabb ideig haladni,figyeljünk a megállóból elinduló buszra,ha összetalálkozol egy eszement állattal hagyd elmenni,max akkor próbáld meg móresre tanítani ha páncélautóval vagy.. Ne idegeskedj a sok traktor miatt mert ők csak a munkájukat végzik,éjszaka vigyázni kell a vadakra és mérsékelni kell a sebességet,óvakodj az "öreg" sofőröktől.

Rossz szokás a másik autósnak a beszólás,vagy a szivatás. Mert:sosem tudhatod ki ül a másik kocsiban. :)

2013. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vörösnefelejcs válasza:

Én paranoiásan vezetek. Mindenkiből kinézem, hogy hülye is lehet.

Nehéz volt leszokni a gyorshajtásról, még most sem mindig sikerül - a legjobban azóta megy, mióta olyan kocsim van, hogy be tudom kapcsolni a sebességtartót rajta.

A legtöbbet az segített, hogy ne idegesítsem fel magam, hogy azt képzeltem, a lányom vezeti az előttem levő kocsit, vagy ismerős, és azért bénázik, mert béna és nem azért, hogy velem kitoljon. Azóta sokkal nyugodtabban vezetek. :)

2013. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a "kevert" vezetési stílust részesítem előnyben.Ennek lényege,hogy alapvetően 2 fokozat van-figyelembevéve persze az út,időjárási és egyéb viszonyokat.

1.Ha nincs forgalom és tudok menni,akkor igyekszem lendületesen vezetni-persze úgy,hogyha a szükség vagy a helyzet úgy hozza:Bármikor meg tudjak állni.Ez a lendületes vezetési stílus főleg akkor jó,ha időre megyek,de ez nem jelent bunkó,agresszív,leszorítós vezetési stílust.

2.Ha pedig nem tudok lendületesen,az előző pont szerint haladni,akkor igyekszek kikapcsolni,kiüresíteni magam,csak a vezetésre,a körülöttem lévőkre és a forgalmi helyzetekre figyelni és közbe felvenni a forgalom ritmusát,lehetőleg úgy,hogy mindezt minél kevesebb felesleges gyorsítással,lassítással érjem el.Közben persze azt is fontosnak tartom,hogy a körülöttem lévőkkel jól kommunikáljak:Mindig tudják rólam,hogy mit akarok,merre akarok menni,stb.

2014. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!