Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Www. Vezess.hu/magazin/jarmuve...

Www. Vezess.hu/magazin/jarmuvezeto_kepzes_korrupcio/41105/ Ez tényleg így megy? Én is már többször buktam.

Figyelt kérdés
Decemberben lejár a 2. évem, ha addig nem lesz meg a jogsim, újra kell kezdenem az egészet. Nagyjából fél millió forintomba, kimondhatatlan sok időmbe és idegeskedésembe került eddig. Négyszer buktam. Borzasztóan el vagyok keseredve, már nincs is kedvem vezetni. Eddig nem akartam lefizetni a vizsgabiztost, de egyre inkább úgy érzem, máshogy nem kapom meg soha...egyszerűen már nincs több pénzem és időm és türelmem. :( Azt is hallottam, hogy az 5. sikertelen vizsga után alkalmassági vizsga van, amikor pszichológussal kell beszélni és vezetni. Annyit még hozzátennék, hogy az oktatóm szerint egyáltalán nem vagyok béna, csak a vizsgákon izgulok. Mit csinálhatnék? Fizessek én is, vagy hagyjam az egészet? De hát már annyi pénzem meg időm ment rá, akkor most teljesen értelmetlenül? :(

2013. okt. 11. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a linkért: [link]
2013. okt. 11. 21:17
 2/6 szántóvető ***** válasza:
fél milla?? annyiból már kamionra is meglehetne a jogsid.szerintem válaszd a becsületes utat,várj egy évet,lazíts aztán kezdd elölről.
2013. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont azért mert kb 500 ezer forintomba került eddig, nem igazán szeretnék várni. Meg akkor kezdhetném elölről az idegeskedést, az IDŐM menne és ki tudja, lesz-e pénzem rá?? Áh nem tudom..nagyon hajlok a nem becsületes útra. Ugyanakkor azt meg nem tudom, hogy kéne, hogy csak a simán a kezébe nyomom a pénzt? Vagy az oktatóval kéne megbeszélnem? Meg mennyit kéne adnom? Ha tudtam volna, hogy ennyit fogok vele vesződni, el se kezdtem volna... :(
2013. okt. 11. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan ugyanez volt velem is. Órákon teljesen jól vezettem (az oktató szerint), vizsgán pedig baromi ideges voltam és hibáztam is, de volt olyan vizsga amin végigvezettem, nem volt különösebb hibám és mégis megbuktam mondvacsinált okokkal.

Ötödik vizsgára meguntam ezt az egészet, oktatót váltottam, fizettem, és minden probléma nélkül átmentem. Még két hete sincs meg a jogsim de már több mint 1000 kilométert levezettem probléma és veszélyhelyzet nélkül :)

Én egy felelősségteljes embernek tartom magam, és nem érzem magam a vizsga lefizetése miatt kevesebbnek. Van aki teljesen tisztességesen szerez jogosítványt és egy idióta módjára vezet a forgalomban. Nem ezen múlik.


Arra akarok kilyukadni, hogy ha azt érzed hogy tudsz vezetni annyira hogy egyedül is a forgalomba kerülhess és az oktatód is egyetért ezzel, akkor szerintem most már fizess és légy túl a dolgon. Egyébként mindenképpen az oktatódon keresztül bonyolítsd a dolgot, nem hinném hogy jó dolog lenne ha csak úgy átnyújtanál neki egy húszezrest minden előzmény nélkül... :)

2013. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már rég el kellet volna intézni "okosba'". Úgysem a 30, 40, 90+ óra alatt tanulsz meg vezetni. Már rég túl lennél rajta, gyakorolhatnál egyedül, jogsival a zsebedben. Rengetegen vannak így, költik az irdatlan sok pénzt, váltogatják az iskolákat, elvesztik minden önbizalmukat, mennek PÁV - ra. A vége mindig ugyanaz, előbb - utóbb jön a jól bevált "okos" megoldás.
2013. okt. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért leírom, hátha valaki szintén fel akart tenni egy ilyen kérdést. Végül megoldottam "okosba", ahogy írtátok. A vizsgám ugyanúgy zajlott egyébként, rendesen végigvezettem és a parkolásokat is mind meg kellett csinálnom. De nem szemétkedett, nem arra ment, hogy meghúzzon. Át is mentem. Megvan már a kis kártyám is és vezetek is, szerintem egész jól.

Szóval sajnos igen, ez így működik, ha már eljutottatok arra a szintre, hogy az oktatótok szerint is jól vezettek, érdemes "okosba" megoldani. Rengeteg sírástól, idegességtől, kudarctól, pénzveszteségtől, időveszteségtől kímélitek meg magatok. Ha újrakezdhetném, már az első vizsgát "okosba" oldanám meg. Ez az én tapasztalatom (is).

2014. jan. 27. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!