Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan nem adják oda nekem...

Jogosan nem adják oda nekem az autót?

Figyelt kérdés

Szóval 24 éves vagyok, van egy nagybátyjám, aki 5 éve kint él külföldön. Neki van egy autója, ami már 5 éve ott van a garázsban. Egyszer sem lett elindítva.


Viszont ő kint használ autót. Tehát az itthonit eleve nem használja-SUZUKI SWIFT..


Nekem viszont nagy szükségem lenne rá, a családban nekem van jogism és dolgozom. Ideges vagyok a buszozás miatt, az autó sok mindenen változtatna, de nem szívesen adják oda…


Talán azért, mert nem én dolgoztam meg érte. Nem tudom. Egy jó állapotú autóról van szó. ÉN próbáltam félretenni autóra, de még azt sem engedik, mert h adjak be a közösbe, a múlt hónapba 35 e -ft adtam be, azelőtt pedig 15-és 25 közöttit.


Annyira ideges vagyok emiatt, főleg a buszozás miatt, merthogy kötött, rohanni kell, nem beszélve arról, hogy a 6-os úton van a busz megálló, kint a városon kívűl, ami nekem nem a legjobb. Este ott álni kint és reménykedni abban, hogy nem hagy itt a busz…


Szerintetek jogos, hogy nem adják oda? Szerettem volna félretenni is ,de sehogysem akarják ezt.. Engem nagyon zavar. Mi a véleményetek erről?



#busz #munka #idegesítő #nem adjá oda #nincs használva
2013. okt. 28. 17:29
1 2 3
 1/22 Dörmögő ***** válasza:
71%

Jogos elvárnod hogy a más tulajdonában lévő kocsit odaadják neked?

24 éves vagy, dolgozol. Költözz el és legyél a magad ura.

2013. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Dörmögő ***** válasza:
83%
Egyébként az a 15 ezer forint amit egyik hónapban adtál oda az a kajádat nem futja ki ha rendszeresen otthon kajálsz. És akkor hol van még az áramhasználat, vízhasználat, gázhasználat meg hasonlók. Ne érts félre én nem vagyok ellened de ha nem a tiéd egy kocsi akkor akár jogosan akár nem jogosan nem adják oda abba bele kell törődnöd.
2013. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
sőt igazából nem az ő tulajdonában van hivatalosan, hanem anyám tulajdonán, akinek meg főleg nincs jogsija, ő csak használta pár hónapig. ÉN még le is műszakíztatnám… Beleadok én is közösbe.
2013. okt. 28. 17:50
 4/22 A kérdező kommentje:
a másik meg az, hogy a sok ingyenélő miért kaphatja meg?? Nekem nem szórakozásból kellene, azon a szakaszon nem egyszer történtek balesetek ,halálos kimenetelű balesetek, ott van a buszöből, tőle nem messze egy kereszteződés van, ahol nem egy két ember halt meg már emaitt is idege s vagyok, 1-2 munkatársam még szemtanúja is volt. Elmenni aligha tudnék, bármennyire szeretnék, mégis miből? Abból a fizetésből nem igazán lehet. Az autó nekem munkába kellene, nem szórakozásra, nem úgy mint a sok ingyenélő fiatalnak, akik apucitól ingyen magkapnák.. ÉN még ki is fezetném az autó árát apránkét, inkább neki tartozom mint banknak...
2013. okt. 28. 17:54
 5/22 Dörmögő ***** válasza:
78%
Ez nem eldöntendő kérdés hogy jogos-e vagy sem. Sajnos ha betöltöttük a 18-at akkor nem jár alanyi jogon egy kocsi. A kocsi nem a te tulajdonodban van, így ha mégis megkapod akkor örülni kell, ha meg nem adják oda akkor azt el kell fogadnod. Igazából a kérdésedből arra következtetek hogy te úgy gondolod hogy a helyzetedet figyelembe véve neked ez a kocsi járna. De ez nem így van.
2013. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Dörmögő ***** válasza:
70%
Sajnos csak azt tudom ismételni amit már leírtam. Amíg a szüleiddel laksz addig nem vagy önálló, és ha nem adják oda a kocsijukat akkor nem nagyon tudsz mit tenni.
2013. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 dirtboy ***** válasza:
78%
nincs mese,venni kell egy olcsó és alacsony fenntarthatóságú autót.
2013. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%
Egyáltalán nem jogos.Most komolyan azért van a kocsi hogy ne legyen használva?Két kezüket kéne összetenniük a szüleidnek hogy valaki használná a kocsit nem csak álltóhelyébe rohad sz. rrá.Mellesleg nem sok érzelem szorult beléjük ha ilyen pocsék körülmények között sem adják oda.Amúgy meg a legegyszerűbb ha egyik nap amikor mész dolgozni írsz egy levelet hogy sorry,elvittem a kocsit,ne keressétek oszt kész.
2013. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mert egy stiftben aztán marhára nagyobb biztonságban lennél, mint a buszon... ugyan már.


24 évesen ne várd, hogy a szádba repüljön a sült galamb, inkább örülj, hogy pár10e forintból meg van oldva a lakhatásod, és gondolom, a kajád is. Ez az élethelyzeted, ebből kell kihoznod a legtöbbet. Ha többet akarsz keresni, képezd magad, tanulj tovább. Ha rühellsz buszozni, járj bringával. Ingyen van (legalábbis olcsóbb, mint a busz) és egészséges.

2013. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

itt nem a biztonságról van szó, hanem attól, hogy ne keljen kiszolgáltatottnak lenni, 30-km-re van tőlem a munkahelyem.


ÉS mit csinálok ,ha otthagy a busz? Senkit nem tudok hívni, hogy hazavigyen, nem eygy kollégámat hagyata már ott, én is majdnem így jártam…


Azért azt szögezzük le, most más helyzet fiaalnak lenni, mint huszon akárhány éve. Nagyon nehéz.


Tanulni. Szeretnék. Pénz és idő kell. Bringázni? Ha mindennap letekersz 30 km oda-meg vissza 30 km-t-össze 60 km-t naponta, azt úgy szívesen megnézném.


Valamint az autó munkahely váltáshoz is kellene, mert kaptam olyan ajánlatokat, csak autó kellett volna ahhoz is, így nem tudtam elvállalni…


PEdig többet kereshettem volna és még el is mehette mvolna albérletbe, sorolhatnám még..


Még elkezdeni sem tudom az életemet, és ti mondjátok kezdjem el, szeretném ,de ha nem tudok lépni…??


Annyiban elkezdtem: dolgozom, de rohadt ideges vagyok. 24 évesen.


Könnyen dobálóznak itt olyan szavakkal: mej el, azt elkezded. Nem, egyedűl nem tudod elkezdeni. Mindig jól jönne egy segítség, nekem egy autó lenne az..


Igen 35 e ft-beadok, szerintem a többség még ennyit se ad bele a közösbe és közbe még ingyen akármit kap a segge alá..

2013. okt. 28. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!