Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Audi 80 1.9 TDI autónál ha...

Audi 80 1.9 TDI autónál ha menet közben villog az izzitó lámpa milyen hibákra utalhat?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
semmit. Egy ideig villog, amíg hideg. de ha leállítod és újraindítod el is alszik. Habár nekem csak nagy hidegben csinálja ezt.
2013. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig soha sem villogott, reggel hidegben amíg izzít folyamatosan világít, aztán mikor beindítom az autót el is kellene hogy aludjon.
2013. nov. 3. 14:25
 3/8 A kérdező kommentje:

A tiéd valószínűleg benzines és az automata szívató villog.


Azt kifelejtettem a leírásban hogy B4-es kaszni.

2013. nov. 3. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is 1,9 tdi - vasorrú - 1995-ös 90 le


nekem eddig is villogott menet közben de csak tényleg hidegben. Pár éve vettem a kocsit. az első évben nem csinált ilyet. MAjd a 2 év telén jelentkezett ez. Felhívtam egy ismerősömet, akinek ugyanilyen autója van. Azt mondta, hogy neki mindig is villogott - kb újonnan vették a kocsit -. Valami utóizzítást magyarázott.

2013. nov. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egy fórumon olvastam:


"Ok, rendben. Mit is jelent, ha villog az izzításjelző?


Vagy azt, hogy megszakadt a szál valamelyik izzítógyertyában, vagy pedig valamilyen diagnosztika hiba. Ugyanis(ha jól tudom), ez is egy jelzés, valamilyen hibára utal. És mit mondanál arra, hogy félévente 1x jön be a hiba?


Ha gyertya lenne, minden indításnál jönne.


És akkor ha nem gyertya, és félévente jön kia hiba mit javasolsz?


De egyébként a B3 audi 80-asom is villogott folyton, pedig nem volt semmi gond a gyertyával. Egy alapos motormosás után pedig kb fél óráig, amíg ki nem száradt, minden ok volt, nem villogott izzítás közben, hanem világított folyamatosa. Vagyis: kontakthiba.


A B4-ben meg feszt villogott, amíg bent volt az ecu. Kivettem, megszünt a villogás:)

De ott egyéb gondok is voltak: ECU bent volt, viszont 1-2 jeladón kivül(ami az ecuban volt) nem sokat láthatott, mert bowdenre volt alakítva."

2013. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezek szerint az izzítástjelző jelzi a hibákat is, így nem igazán lehet eldönteni mi van:-) Jobban jársz, ha egy olvasásra elviszed valahova a kocsit.
2013. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! az igazság az hogy fütőradiátort cseréltünk az autóban, és azután 1 nappal kezdődött el a villogás menet közben. Most pedig megint ott tartok hogy 1 napja egyáltalán nem villog... ECU csere biztosan lesz, mert az autó sem az igazi, szerintünk nem vezérli rendesen a turbót. De ez már más tészta.
2013. nov. 4. 13:00
 8/8 audi666 válasza:
nem más tészta. a villogó jelzés,a féklámpa meghibásodásán kívül,motorvezérlés problémát is jelent.általában valamelyik jeladó,érzékelő,szakadt vagy zárlatos.mivel néha jön elő neked,valószínű kontakthiba.kövesd le a vezetékeket a jeladókig,a motorvezérlő elektronikától.az összeset nézd át,aminek konkrétan köze van a motorvezérléshez.sajna én ezt már eljátszottam,egy hetembe került míg rájöttem.remélem segítettem
2015. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!