Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy kékfényes (de civilnek...

Ha egy kékfényes (de civilnek kinéző) autó áll a nagy puszta közepén, és órákig sehol senki, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Tök simán a szántóföldek közötti földúton áll keresztbe, még csak a környéken se láttunk senkit, viszont aki arra ment (pár traktor meg autó) azok ott vártak mint a birka, mert nem tudtak miatta elmenni, se megfordulni se semmi.


Ilyenkor ciki ha megfogjuk és eltesszük az útból?

Az egyik traktorral megpróbáltuk a vonóhorgánál arrébb vinni kicsit, hogy legalább elférjünk.


Milyen kocsi lehet ez?


(képet majd letöltöm a gépről és mellékelem, szó szerint elzárta az egyetlen földutat, és ott állt villogva vagy 2 órán át)


2013. nov. 30. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Lehet, hogy ez a -köztudottan zseni- rendőrök módszere arra, hogyan zárjanak le egy földutat a veszélyesen tyúktolvaj átlagcigánybűnöző előtt. Az persze nem jut eszükbe, hogy hacsak nem hagynak hátra embert is a kocsi mellett, a bűnöző egyszerűen megkerüli azt, és mint aki jól végezte dolgát, megy tovább.


Én a helyetekben elástam volna a kocsit, hadd lepődjön meg a közeg, amikor visszatérve nem talál semmit.

2013. nov. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Aztán meg te lepődsz meg, ha másnap kopogtatnak a rendőrök és visznek a fogdába...

Nem nyúlhatsz hozzá még a magánember kocsijához sem, rendőréhez meg pláne nem tanácsos. Ha bajod van vele, akkor a redőrséget kell felhívni, hogy csesszenek vele valamit, de a másik mebr szabálytalansága továbbra SEM jogosít fel téged újabb szabálytalnságra - egyébként elvileg joga van lezárni az utat, szóval mégcsak nem is zsabálytalan, amit csinál.

2013. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem, csak teljesen logikátlan, és fényesen mutatja a -napjainkra már elvileg kihalt?- rendőri hülyeséget.
2013. nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adjátok le a bontóban.
2013. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

de várjatok! még az se derült ki h egyáltalán rendőrautóról van -e szó ...

egy tök sima szürke, felirat nélküli személyautó, melyre ki volt dobva egy kékfény a tetejére ... ennyi.

És semmi szabálytalanságot nem csinál az ember, hát csak el akar menni ugye a szegény paraszt úgy laza 2 óra után, és szépen finoman arrébb húzogatja... attól még királyul villog ott az árok szélén is.

2013. nov. 30. 09:27
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Más járművét te, civilként akkor sem vontathatod el, ha elállja az utat. Nincs rá jogod. Ilyenkor hívd ki a rendőrséget, ők majd megoldják, adott esetben a te traktorod segítségével.
2013. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dörmögő ***** válasza:
78%
Én is arrébb húztam volna akár szabályos akár nem. Meg sokan mások is így tettek volna a puszta közepén. Persze egy városközpontban én se tologatnám más kocsiját, de a nagy semmi közepén én is rádobtam volna a kötelet a vonóhorogra.
2013. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És a 2 óra várakozás helyett miért nem hívtátok a rendőrséget szinte azonnal????
2013. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mert ez egy olyan pusztán volt, ahova sztem a rendőr se biztos h kitalált volna, GPS nem volt, na meg eleve kb 50 km-es körzetben rendőrség sincs, sőt sztem több kb/m-re van az első...

Egy kis falucska melletti "préri" Somogyban, na de semmi gond, azóta megoldódott a rejtély, mert meséltük másoknak, aztán kiderült, hogy az itteni enyhén fogyatékos polgárőr gyerek szeret menőmanózni a kékfényével, és ő volt az, szóval ennyi a történet, nem csak szólni nem mert emiatt, hanem azóta még páran le is ba..ták, hogy mi a jó k istennek áll oda így a kocsival.


Egyébként meséltem a dolgot olyan ismerősnek is, aki benne van a témában, és azt mondta, hogy ez így tutira hülyeség, mert jogszabályi kötelezettség, hogy minden kékfényes autó "üzemeltetési célját felirattal vagy emblémával egyértelműen meg kell jelölni", azaz hogy nem véletlen van feliratozva a többire hogy "mentők" vagy "tűzoltóság" és stb. Azt mondta, h egyszerűen nem létezhet kékfényes autó csak úgy natúrban, aminél találgatni kell, hogy mégis mi a tököm az. Őszintén remélem h királyul leszívta az aksiját neki ott órák alatt :)

(ez alól mondjuk a híradások szerint jelenleg a TEK autói kivételek, na de ők máshogy is kivételek lassan minden jogszabály alól, szal az nem szempont :D )


Ezek a bizonyos jelöletlen, feliratozatlan autók baromi veszélyes játék sztem, mert ugye mindenki emlékszik arra az esetre, amikor egy ilyentől megijedt egy külföldi akárki, aztán padlógázzal bele durrantott, mert azt hitte, ki akarják rabolni. Úgyh a rendőrség kötelékébe tartozó kocsiknál is ezt erősen javasoltan be kellene fejezni, mert nagyon de nagyon balesetveszélyes a dolog.

Mondjuk egyszer engem is állított már meg egy tök natúr kék Opel az éjszakában, jött mögöttem, villantott a reflektorával, állítólag nekem ebből tudnom kellett volna, hogy ő rendőr (ráadásul teljesen civil ruhában is volt), én meg persze gázt adtam ott a nagy semmi közepén, az idiótája meg csak ekkor kezdett el "üldözni" úgy, h "kitette" a kékfényt de csak oda szélvédőn belülre, és még ekkor is gondolkodtam, hogy mi az istent csináljak, mert ugye 2 ezerért vesz ilyet bárki bárhol, és egy tök civil autónak miért is álljak meg ???

az isten barma beüldözött a városig (kb 30 km volt), na ott ahol volt némi forgalom, már megálltam neki, és még ő volt felháborodva, hogy miért nem álltam meg ... az ész megáll na, szóval tényleg ezeket a dolgokat valahogy rendbe kéne tenni, és szabályosan használni a kékfényt is, na meg egyáltalán szabályosan viselkedni egy eljárásnál, amolyan minimum elvárásként tudjam már, hogy tényleg rendőr-e az illető ... Nyilván ha rendes rendőrautóval vannak, akkor oké, az egyértelmű helyzet, na de így ??? Megjegyzem, sztem tuti h más is így tett volna ... Ha emlékeztek, egy az egyben így volt az a bizonyos 8-as úti rablóbanda, azaz civil kocsin egy amolyan szintén 2 ezres kínai kéklámpa, és sorra állítgatták meg az autókat, aztán csak kb fél nap múlva tűnt fel vkinek h itt valami nem frankó.


De most nincs igazam?

Őszintén kérdezem, ki az aki megállna egy civil autónak, 2 civil ruhás embernek benne, csak mert bent villog nekik valami kék? ja és úgy h sehol senki a közelben? Nos?

(most mindezt új kérdésként kellett volna feltennem, izgalmas kérdés, de jogilag sztem nekem van igazam)

2013. dec. 1. 06:33
 10/12 A kérdező kommentje:

3-as: "és fényesen mutatja a -napjainkra már elvileg kihalt?- rendőri hülyeséget."


-jaa, nagyon oda vannak maguktól, de néha én is szinte ledöbbenek ...

2013. dec. 1. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!