Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell merőlegesen hátra...

Hogyan kell merőlegesen hátra fele parkolni?

Figyelt kérdés
Sosem sikerül ez a fajta parkolás, amikor én gondolom hogy tekerjem a kormányt akkor már rég késő mert nem a kocsi mellé érkezek hanem nagyon távol tőle de amikor meg kéne hogy tekerjem a kormányt akkor én még úgy érzem hogy neki megyek a mellettem parkolónak. :S ti hogyan csináljátok már egy párszor elmagyarázta hogy tövig tekerjem az oké de sose jó időben kezdem el :S

#parkolás #merőleges #merőleges parkolás #merőleges parkolás hátra fele #tolatva parkolás
2013. dec. 4. 19:13
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
Nekem valamikor megmondta az oktató hogy mikor a külső tükröm a másik kocsi sarkával van egyvonalban (vagy valami hasonló) akkor kezdjem el alátekerni a kormányt. Persze ez függ az oktatókocsi méretétől. A lényeg hogy kérd meg az oktatót hogy mondjon neked valami fix pontot a kocsin ami ha elér tolatáskor valami vonalába akkor kezd el alászedni a kormányt.
2013. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 schocko ***** válasza:

A lényeg: nem szabad túl közel állnod a már ott parkoló autók elé, legjobb legalább másfél-két méterre tőlük )ha túl közel állsz, akkor messzire kerülsz attól az autótól, ami mellé be szeretnél állni, illetve túl közel a túlsó oldali autóhoz), azután addig kell egyenesen hátrafelé menni, míg a jobb hátsó oldalablakban nem látod meg annak az autónak a túlsó lámpáját, ami mellé be szeretnél állni...ekkor kell teljesen eltekerni a kormányt, s haladni mindaddig, amíg az autó nem áll párhuzamosan a másik autó mellett, akkor egyenesbe tekerni vissza a kormányt és teljesen betolatni...


itt egy link: http://www.youtube.com/watch?v=Lfwf5MYRJuo

2013. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet elmondani szerintem, mint ahogy biciklizni vagy úszni sem lehet könyvből megtanulni. Menj ki egy nagyobb, üres placcra (vásártér, piactér, vasúti rakodótér, stb.), vigyél magaddal két dobozt meg két hosszabb botot. A botokat szúrd bele a dobozokba, azokat meg állítsd egymás mellé úgy, mintha a kiszemelt parkolóhely körül parkoló autók sarkai lennének. Aztán kezdj betolatni tükörből. (Vigyél pár pótdobozt is, ha netán túl hamar összetaposnád őket.)

Minden tolatásnál jegyezd meg, hol és hogyan áll az autó, amikor elkezded tekerni a kormányt. Csinálj olyat, hogy szándékosan nagyon hamar és szándékosan nagyon későn tekerd alá, és figyeld meg, mi történik az autóval. Esetleg kiszállhatsz tolatás közben is, amikor már visszafelé kezdenéd el tekerni a kormányt, hogy megnézd, hogyan áll az autó.


Ha így csinálod, akkor néhány órán belül egész profi parkolósofőrt tudsz faragni magadból. Gyakorlat (és némi fizika) kérdése az egész.

2013. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A te autód hátsó sarkával célozd meg a másik autó sarkát a tükörből (persze úgy, hogy legyen 30 cm levegő is közöttetek)

és így tolass rá, és nincs szabály hogy mikor kel szedni a kormányt, hanem folyamatosan korrigálsz:

ha távol van a sarka, akkor jobban odatekered, ha nagyon közeledik akkor elletétes irnyba.

Ha az atód sarka elhagyta a a másik kocsi sarkát, akkor ha teljesen kitekered, akkor se megy már neki, de amit az eleje

merőlegesbe ér, tekerd vissza a kormányt egyenesbe.

Miközben ezeket figyeled, pluszban figyelni kell azt is hogy az autód távolabbi sarka nehogy a másik oldali autónak menjen.

2013. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!