Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van értelme gyenge akkutöltőve...

Van értelme gyenge akkutöltővel tölteni vagy inkább rakjam egyből az autóba?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy Varta black dynamic 70A 640EN aksit.

Haveromnak van töltője de csak 45-50A körüli aksikhoz való.

Úgy tudom az új aksikat nem árt tölteni és csak utána rakni kocsiba,a kérdésem hogy így is van e értelme tölteni.

Másik kérdésem hogy amit kiveszek a kocsiból akksi az még csak 1éves,ha nem használom mennyire szoktak ezek romlani?

Esetleg néha rá tölthetek ha úgy hosszabb lesz az élettatalma.



2013. dec. 7. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

"de csak 45-50A körüli aksikhoz való"

No aki ez ezt mondta az hülyeséget mondott..vagy nem akarja kölcsön adni a töltőt.

A töltő áram ha kisebb(amper),.. akkor legfeljebb tovább tart feltölteni a nagyobb kapacitású akkut.

Viszont a lassú feltöltés sokkal jobban szeretik az akkuk,mint a gyorsat(nagy áramú)

A használt akkut ha áll,.. 2-3 havonta érdemes kisütni majd feltölteni,és 15C körül tartani,így remélhetőleg nem megy tönkre.

2013. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy a fesz 14-és 14,4Volt között legyen. Az amper nem lényeg mert csak lassabban töltődik fel ha kicsi az amper. Na jó 2-3 ampert azért tudjon :)

A másik akkut ha nem használod és nem töltöd akkor leszulfátosodik. Ha nem kell akkor inkább ad el. Mert lehet azt mondani hogy feltöltöd időközönként de ez sajnos el lehet felejteni. Van még a csepptöltő, de én felesleges Energia pazarlásnak látom ha semennyire sincs használva

üdv

2013. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,akkor töltöm majd vele.

a töltő papírján olvastam hogy ennyi meg annyi Ah aksiig.

ilyen a töltő itt is írják hogy 48Ah de akkor nem foglalkozik vele.

[link]


második válaszoló.

gondolkoztam az eladásán de nagyon nem akarnak fizetni a használt akuért jó ha 4ért el tudnám passzolni,az meg nem pénz.

a mostani egy kisebb gagyibb electric power 55AH 420EN aksi.

olvasgattam bosch aksiknál véleményeket és többen írták hogy meghalt nekik pár nap után,bosch nem veszek ezért lesz varta de azért a biztonság kedvéért jó lesz ha megmarad ez a régi kis akku.

2013. dec. 7. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!