Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítványom lehet még? Már...

Jogosítványom lehet még? Már 4éve elkezdtem.

Figyelt kérdés
2009-ben elkezdtem a jogsi megszerzését, KRESZ vizsgán átmentem másodjára, aztán ott abba is hagytam, nem volt akkor szükségszerű, hogy meglegyen, csak szüleim unszolására csináltam meg eddig is. Aztán mivel úgy volt, hogy le fog járni a 2 éves határidő, a KRESZ és a forgalmi között, 2011-ben folytattam, majd elsőre átmentem rutin vizsgán és forgalmin is.Azóta megint semmi nem történt, már csak az EÜ van hátra. Fontos lenne, hogy január közepére meglegyen a jogsim ,mert külföldre költözöm. Meg lehet még a jogsim, vagy újra kell csinálni a KRESZ-t ?

2013. dec. 13. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

A sikeres vizsga után kapott igazolásod megvan?


Hívd fel az NKH-t, ők megmondják a tutit. De ha újra kell kezdeni, akkor teljesen biztos, hogy nem lesz meg január közepére. Az EÜ tanfolyam 3 nap lett volna még pluszban, miért nem csináltad meg?

2013. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mindent újra kell csinálnod. Én is voltam ilyen cipőben, csak nálam 3 év telt el. A kreszt, eü tanfolyamot és az összes órát. Január közepére biztosan nem lesz meg a jogsid. Mert eleve a legtöbb helyen baromi sokat kell várni a vizsgára, mert kevés a vizsgabiztos leépítések miatt.
2013. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
EÜ tanfolyamra nem mennék csak vizsgára
2013. dec. 15. 20:58
 4/8 A kérdező kommentje:
és igen a sikeres vizsga után kapott igazolásom meg van. Biztos , hogy az eü miatt előről kell kezdenem az egészet ?
2013. dec. 15. 20:58
 5/8 anonim válasza:
Nem az eü miatt, hanem a kresz miatt. Ha 2 évnél korábban lett meg a kresz vizsgád, akkor MINDENT muszáj újra kezdeni. Én is kibuktam rajta, de ez van. Nem olyan régen lépett ez a dolog törvénybe.
2013. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Minek neked jogsi ha így állsz az egészhez.

Barátom én a kedvenc vérrel verítékkel szerzett motorom adtam el csak hogy meg legyen a pénz a jogsira. De neked minek??

2013. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úristen. Nekem meg képzeld el voltak fontosabb dolgaim is, törlesztettem szüleim lakáshitelét pl, fizetésemből sokat nem láttam. Vezetésre időm nem lett volna, mivel iskola mellett, dolgoztam. Tudod nekem még eladni sem volt mit, mert édesapám hamarabb eladta a motorját, hogy törleszteni tudjon, minthogy én bármit is tudjak kezdeni vele. De örülök neki, ha te legalább tudtál érte ilyen áldozatot hozni,borzasztóan büszke vagyok rád.Jogsira egyáltalán nem maradt pénzem, és mivel kocsim sem volt, nem volt szükségszerű akkor.De most tudod a pénz miatt megyek pont külföldre :) Hogy hátha kilábalunk ebből, ha onnan több pénzt tudok haza küldeni. És igen, most már szükségszerű,mert inkább Mo-n csinálom meg, mint külföldön, nem tudom mikor fogok legközelebb hazajönni. Nem tudom miért kell ismeretlenül kötekedni, de ha neked jól esik, akkor egészségedre váljék. (Y) Sokat segítettél barátom :)
2013. dec. 20. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem számít a vöröskeresztes elsősegély-vizsga, ha megvan a KRESZ+rutin+forgalmi 2 éven belül, akkor jogosult vagy átvenni a vizsgaigazolást, miután bemutatod a vöröskeresztes papírt. Az csak egy feltétel, nem számít a vezetési vizsgákba (akinek van jogsija, nem is kell bemutatni, csak a jogsit). Persze le kell tenni.


Miután ezt az igazolást megkaptad, bármelyik okmányirodába be kell fáradni az orvosi alkalmassági papírral együtt, és 4000-ért már csinálják is a jogsit.


A jogosítványodon a forgalmi vizsgád napja fog szerepelni, mint vizsga időpontja (2011-es dátum), így a kezdő 2 évedet rögtön át is ugrottad (bár nyilván mivel nem vezettél, ajánlott kezdőként kezelni magad). Az orvosi papír valamikor 2019-ben fog lejárni, hiszen 2009-ben kellett csináltatnod (ha 10 évre kaptad), vagyis 5 év múlva új orvosi+új jogsi lesz szükséges.

2014. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!