Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Régen tényleg nehéz volt...

Régen tényleg nehéz volt átjutni az Ausztriai határon Magyarországról?

Figyelt kérdés
Apukám mesélte, hogy előtte sokan megálltak "rendbehozni" magukat, hogy minden simán menjen. És sokan féltek, hogy nem engedik át őket annyira kemény volt. Ez tényleg így volt, vagy csak ő látta így?
2013. dec. 15. 15:45
 1/6 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Azért azt nem ártana tudni, hogy apukád hány éves.

Én 41 leszek hamarosan, gyerekként voltam igen sokszor a labancoknál. Szimpla útlevél ellenőrzés volt, és megkérdezték, hogy van-e elvámolni való.


Ezt a rendbehozni kérdést úgy tudom csak értelmezni, hogy a tiltott árukat kellett megfelelően elrejteni. Főleg a COCOM listás árukat.

2013. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Bocsánat, elb.asztam.

Hazafelé kellett "rendbehozni" magát az embernek. Kifelé nem igazán kellett csempészni semmit.

2013. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a COCOM listás cuccokkal vigyázni kellett. (A COCOM-lista egy csúcstechnológiai termékeket tartalmazó feketelista volt. A listán szereplõ termékeket tilos volt az embargó alatt álló országokba exportálni, hogy azok így egyre inkább lemaradjanak a fegyverkezési versenyben. -Wiki [link]

De gondolom hallottál már a legendás "Gorenje hűtő a tetőn" című sztorikról. Amúgy nem volt olyan brutális, útlevél meg vámolni való ellenőrzés volt. Utána mehettél költni a jó kis valutát. Az onnan származó C64, Sony videómagnó, Sony kamera, Sony tévé, meg ilyesmik még mindig megvannak.

2013. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg milyen most átjutni Ukrajnába, nagyjából képben is leszel. Sor, olykor-olykor elég alapos ellenőrzések, stb. Korrupció viszont kevésbé volt azon a határon, mint ma az ukránon.
2013. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Apukám 60 éves. A komcsi időkről beszélek.
2013. dec. 15. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kifelé nem igazán kellett csempészni semmit."


Dehogynem. Hivatalosan csak 50 dollárnyi valutát lehetett kivinni, a többit el kellett rejteni a vámosok szemei elől.

2013. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!