Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szovjetek miért nem vonultak...

A szovjetek miért nem vonultak ki Magyarországról az ausztriai kivonulást követően?

Figyelt kérdés

Ugye Ausztria fel volt osztva megszállási övezetekre mint Németo., az osztrák államszerződés aláírása után kivonultak a szovjetek Ausztriából, és úgy volt hogy Magyarországról is kivonulnak, elmondásaik szerint Magyarországon csak ideiglenesen állomásoztak Ausztria megszállása miatt.

Miért nem mentek ki miután kivonultak Ausztriából?


2010. nov. 3. 20:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
42%
Miért vonultak volna ki? Állati jó dolguk volt itt. H ülyék lettek volna kimenni.
2010. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

"Miért vonultak volna ki? Állati jó dolguk volt itt. H ülyék lettek volna kimenni."


az ausztriai megszállásra hivatkozva tartózkodtak itt IDEIGLENESEN, amíg meg nem született az osztrák államszerződés, és ki nem vonultak onnan. Úgy volt hogy csak IDEIGLENESEN tartózkodnak itt!

2010. nov. 3. 20:41
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
Ezt rosszul tudod,Jaltában a győztes hatalmak megállapodtak hogy kelet -közép Európa orosz megszállási terület lesz így hazánk is.
2010. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

"Ezt rosszul tudod,Jaltában a győztes hatalmak megállapodtak hogy kelet -közép Európa orosz megszállási terület lesz így hazánk is."


Én is így tudtam, ezt később hallottam valakitől, és nagyon elgondolkoztatott.

Mindenesetre az Osztrákok k*rva jól jártak mert az oroszok eltakarodtak onnan, és egyben maradt(nem úgy mint Németo)

2010. nov. 3. 20:49
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
Azt elfelejtetted hogy nemcsak magyarországon maradtak? Azt is elfelejtetted hogy magyarország támadó fél volt?
2010. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
38%

Miért vonultak volna ki?

Te kivonulnál egy olyan területről, amit már megszálltál egyszer?

Mellesleg a jó Kádár elvtárs kérte őket, hogy maradjanak. :D

2010. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

"A szovjetek miért nem vonultak ki Magyarországról az ausztriai kivonulást követően?"


Ausztria semleges volt, ezért onnan kivonultak.


Magyarország szovjet érdekszféra volt, ezért nem vonultak ki.


"elmondásaik szerint Magyarországon csak ideiglenesen állomásoztak"


Ez komoly? A mai fiatalok tényleg ilyen naivak?

2010. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"az ausztriai megszállásra hivatkozva tartózkodtak itt IDEIGLENESEN"


Nem lehetsz annyira naiv, hogy ezt bevedd.

Náluk az ideiglenes kb. azt jelentette, hogy ameddig ki nem verik őket.


"Én is így tudtam, ezt később hallottam valakitől, és nagyon elgondolkoztatott."


Az csak duma volt.

Mármint az ideiglenesség.

2010. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%
Ausztria fel volt osztva a győztesek között. Ott voltak a franciák, angolok, amerikaiak és az oroszok (ők keleten). Miután kikiáltották a köztársaságot, mindegyikük kivonult. Egyébként ha kivonultak volna Magyarországról, kérték volna ugyanazt a szlovákok, csehek, lengyelek,... is.
2010. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, a jaltai konferencián az osztrák határnál húzták meg a szovjet-szövetséges határt. Ausztria a megegyezés szerint nem tartozott a szovjetek által ellenőrzött területekhez.
2010. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!