Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miként célszerű elindulni...

Miként célszerű elindulni JOGILAG, technikailag, hogy a kereskedő kártérítse a motorgenerálra szoruló 1.5 millió forintos 9 éves "kítűnő" állapot kategoriájú, és ennek megfelelő árú gépjármű javítási költségeit, esetleg érvényesíthessem a jótállást?

Figyelt kérdés

Biztosan sok ilyen eset van errefelé, de tudnom kéne, mi a sorrendiség. Lehet-e szerelni, vagy várjak ügyvédi közreműködésre előbb, stb...

3 hónapja vettem. Kezdetektő fogva zabálja az olajat. Jeleztem is. 1-1,3 Liter/1000 Km. Kizárt hogy én okoztam a motorkopást.

Köszönettel:


ed



2014. jan. 3. 17:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Átivzsgáltattam. Egy műszaki vizsgával egyenértékű állapotfelmérés lett elvégezve.
2014. jan. 3. 17:29
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért ha egy állapotfelmérés olyan, mint egy műszaki vizsga, akkor azért kár volt pénzt kiadni.


A többire majd jönnek a jogászok :)

2014. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Először ügyvéd, ő tudja a tutit.


Ami biztos,hogy nehéz lesz, mert alártad a szerződést, amiben benne van, hogy az eladó minden hibáról tájékoztatott, te megtekintetted az állapotát és kielégítőnek találtad, így megveszed.


Innentől tehát neked kell bizonyítanod, hogy a kereskedő tudott a hibáról, ÉS szándékosan hallgatta el előled.

Ez pedig ha belegondolsz nagyon nehéz.

2014. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem most kellett volna átvizsgáltatni, hanem mielőtt megvetted.
2014. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Napkiraly ***** válasza:
költhetsz drága szakértői véleményekre (amiből a generál is meglenne)
2014. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen felesleges bármi. Megszívtad amit el kell fogadnod. Ha nem tudod akkor csak még több kiadásod lesz.
2014. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

A kereskedő várt egy hozzá nem értő pénzes balekot,

akire rásózhatja széthajtott hulladékát.


Balek = aki azt hiszi, hogy a kereskedő a balek!

2014. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

4-es. Előtte lett átvizsgálva.


Balek, igen balek, végülis 1 évig keresgéltem, 16 autót megnéztem ebből 4-et átvizsgáltattam. Sajnos pont az utolsónál hittem a műhelynek ahol átvizsgálták. Más az, ha valaki naív, meg más az, ha valaki aljas módon "felkészít" egy autót egy eladásra.(15W-50) és hasonlók. Szervízkönyv, km valós...

Szóval a jelzőt nem fogadom el. Hidd el, körülötted is lesz olyan témakör, amiben nem vagy ilyen penge.

2014. jan. 3. 21:58
 9/16 A kérdező kommentje:

Tényleg az lesz a legjobb, ha nem foglalkozok vele. Örüljön a mocsok, talán majd egy hasonló általa eladott tragacs fékhibája miatt szakad le a lálálláááába.

Első autóm, megszívtam.

2014. jan. 3. 22:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így jártál, de szerintem ebben az esetben azokhoz is mehetnél, akik átvizsgálták, és azt mondták rendben van. Mert ha nem vették észre, hogy baj van a motorral, akkor elég kóklerek voltak. Szerintem egy autóhoz kicsit is értő ember nem tudnak átverni, ha ilyen hibája van a kocsinak.


És ha pereskedni akarsz, készülj fel, hogy nagyon sokba fog kerülni, és egyáltalán nem biztos, hogy bármi eredménye lesz (hiába ítél neked a bíróság esetleg).

2014. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!