Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha leteszem az autóvezetői...

Ha leteszem az autóvezetői vizsgát, de utána sokáig nem vezetek akkor el lehet felejteni a vezetést vagy ez olyan mint a biciklizés, ha egyszer megtanulom mindig menni fog?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 13:05
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
El lehet felejteni.
2014. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha leteszed a vizsgát, de aztán nem vezetsz, alig van mit felejtened, mert az édeskevés. A vizsga csak azt jelenti, hogy innentől teljes felelősséggel tartozol azért, amit gépjárművezetőként teszel. A gyakorlat megszerzése az önálló közlekedés során történik. Van egy különösen veszélyes szakasz. Úgy 10-15 ezer kilométer után már úgy érzi az ember, tud vezetni, s könnyen elbízza magát.

A forgalomtól el lehet szokni, bármilyen sok vezetési gyakorlat is van az ember háta mögött. Olyannak is vissza kell találnia a napi rutinba, aki már esetleg akár egymillió kilómétert is levezetett, de pár hónap kimaradt.

Kevésbé kopik talán a technika kezelése. Hogyan váltok fel-le, indexhasználat, tükrök figyelése, stb.

2014. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

Megkapod a jogsit, megtanulsz vezetni, majd utána el tudod felejteni.


Amit nem tanultál meg, nem tudod elfelejteni.

Emlékszem a friss jogsimra (pedig sokat vezettem elötte), emlékszem öcsém friss jogsijára és látom a barátnöm friss jogsiját. Ez még nem tudás, csak engedély gyakorlásra!

2014. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
El lehet azt felejteni, bizony. Épp ezért nincs sok értelme letenni a jogsit akkor, amikor nincs lehetőséged utána gyakorolni. Igaz, később álláskeresésnél előny lehet a jogsi.
2014. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az oktatóm azt mondja/mondta, hogy ha a tanulási időszakba kihagysz egy hetet az sok, viszont ha már vezettél a tanulással együtt plusz egyedül együttesen 1000km-t akkor már nem nagyon fogod elfelejteni, csak kiesel kicsit belőle. De egy kis pótlással vissza tudod magad lendíteni a vezetésbe.
2014. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elfelejteni nem lehet, de nagyon ki lehet esni belőle. Én amiután megszereztem a jogsim 3 évig nem vezettem. És nagyon óvatos is voltam emiatt. Kicsit gyakorolgass, fejben ismételd át a szabályokat. És először csak óvatosan.
2014. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem, mert gyakorlatilag a tanfolyamon tanult dolgok a semmivel egyenlőek, azt meg nehéz elfelejteni...
2014. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!